Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Małe litery w znacznikach

Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Małe litery w znacznikach

Postprzez Eustachy » 1 lipca 2004, o 19:18

Witam!

Mam pewien problem... w czasie pracy w pajączku2000 używam "autouzupełnianie znaczników" (bardzo wygodna opcja :P ) i gdy napiszę jakiś tag otwierający to program zamyka go ale już dużymi literami (przykład: <div>...</DIV>).
Wiem, że jak chcę małe literki w znacznikach to wystarczy w menu Edycja --> Zmień rozmiar znaczników --> Małe litery.
Jednak jest to trochę niewygodne np. wtedy gdy w czasie tworzenia strony chce ją sprawdzić walidatorem, wtedy wyświetla mi błędy.

No i moje pytanie: Czy da się w Pajączku2000 ustawić aby uzupełniał znaczniki małymi literami?
Bo naszukałem się tego ale jakoś... może przeoczyłem :wink: .
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam.
Eustachy
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 19:59

Postprzez platekr » 1 lipca 2004, o 19:34

Niestety nie da się. Pełne możliwości sterowania wielkością znaczników są dostępne dopiero od wersji 5 NxG Pajączka.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez Eustachy » 1 lipca 2004, o 19:56

Diękuję za szybką odpowiedź!

Szkoda, że nie ma takiej opcji... :cry:
A może tak jakiś mały patch...

Bo jakoś nie wiem, nie mogę się przekonać do Pajączka5 NxG... a Pajączek2000 jest dla mnie jak "szyty na miarę" :wink: .
Eustachy
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 19:59

Postprzez nosmile » 3 sierpnia 2004, o 13:55

to ja tez przylaczam sie do prosby o patcha...... jeden malenki patchyk, ten ostatni raz :)
nosmile
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 13:55

Postprzez platekr » 3 sierpnia 2004, o 18:31

Niestety taka modyfikacja to nie byłby mały "paczyk". Dlatego zdecydowałem się na wprowadzenie tej funkcji dopiero w P5NxG, gdyż konieczne było dokonanie wielu zmian i kompleksowe potraktowanie problemu. Zresztą P2000 i tak już się nie kompiluje na nowym kompilatorze, a ten na którym powstawał już nie jest przez nas używany :-\ Proponuję jednak przekonać się do Pajączka 5 NxG. Wcale tak bardzo nie różni się od starszej wersji, a oferuje bardzo wiele możliwości. No i jest możliwość upgradedo wersji 5 z 2000 za paredzisiąt złotych.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez nosmile » 4 sierpnia 2004, o 23:48

Dzieki za odpowiedz. Do pajaczka 5NxG podchodzilem kilka razy, moze w koncu sie kiedys przekonam.
A jesli chodzi o uzupelnianie znacznikow malymi literkami w Pajaczku 2000, to czesciowo udalo mi sie to zalatwic: shift+F8 czyli "edytor plikow definicyjnych." Po wspisaniu zamkniecia znacznikow malymi literkami dziala, kiedy kod wprowadza sie z palca, mozna nawet wprowadzac poprawki zgodne z xhtml. Odpowiadaja za to pliki konfiguracyjne w katalogu: \Settings\TagDefs
pozdrawiam.
nosmile
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 13:55

Postprzez Eustachy » 14 sierpnia 2004, o 15:02

Dzięki nosmile.
Trochę dużo zmieniania ale... działa :) . Zresztą w większości wpisuje znaczniki "z palca" więc dla mnie to wystarczy.
Tylko trzeba będzie pamiętać o archiwizacji folderu TagDefs przed reinstalacją systemu i ponownym zainstalowaniu programu.
Eustachy
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 19:59


Powrót do Inne nasze programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron