Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pliki.inc

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pliki.inc

Postprzez DEXTER:) » 12 sierpnia 2004, o 14:21

Przerabiam właśnie książkę "PHP i MySQL Szybki Start" Larry'ego Ullman'a. Zaleca on zapisywanie plików dołączanych do dokumentów PHP z rozszerzeniem .inc, a Pajączek (pro) nie rozpoznaje tych plików, gorzej, za każdym razem gdy go uruchamiam pyta się czy jestem pewien, że chce otworzyć ten plik.
Co jest tego przyczyną?
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez platekr » 12 sierpnia 2004, o 14:35

Rozszerzenie należy dopisać do listy rozszerzeń dokumentów HTML lub do wybranego schematu kolorowania. Pajączek otwiera te pliki, które są przypisane do tych miejsc. Ale po co ja o tym piszę, jak to jest w pomocy i było też na forum...
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez lockoom » 12 sierpnia 2004, o 15:25

Ja ze swojej strony radziłbym nie używać rozszerzenia .inc. Wiele serwerów nie ma ustawionych tych plików jako dokumentów php i serwuje je jako pliki tekstowe. Jeśli ktoś dowie się jak nazywa się taki plik to wpisze jego adres w przeglądarkę i będzie miał dostęp do kodu w nim zawartego, czyli np. haseł do baz danych w nim zawartych etc.
Upewnij się, że twój administrator zadbał aby pliki .inc były przetwarzane przez parser php albo zabroń do nich dostępu w plikach htaccess albo nadawaj mi rozszerzenia np. .inc.php
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron