Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z formularzem - pusta ankieta

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z formularzem - pusta ankieta

Postprzez Malinka » 11 września 2005, o 23:09

Mam taki problem (nie znalazłam odpowiedzi w innych postach). Stworzylam ankietę w html-u. Ogolnie działa dobrze. Dostaje wyniki ankiety na e-maila. Niestety, niektóre otrzymane e-maile są puste.

W jednym z kursów html wyczytałam, że "dla Windows XP pojawiła się aktualizacja systemu, po zainstalowaniu której zamiast automatycznego wysłania formularza, otwiera się program pocztowy z pustą wiadomością."
Autor jako rozwiązanie proponuje JS.

Czy jest jakieś inne wyjście albo wytłumaczenie tej sytuacji - nie znam PHP, nie chciałabym używać JS. Ja po prostu proszę te osoby o wysłanie ankiety w Wordzie (plik do ściągniećia na stronie). Wolałabym jednak inaczej to rozwiązać (gdyż w takiej sytuacji ktoś musi ponownie wypełnić ankietę - najpierw nieudany formularz, potem Word). I oczywiście informuję na stronie o możliwości wystąpienia problemu (i w związku z tym proszę o wysłanie maila z załącznikiem). Ale chyba nie wszyscy to czytają :-(

Czy jedynym rozwiązaniem jest PHP?
Malinka
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 września 2005, o 22:55

Problem z formularzem - pusta ankieta

Postprzez LEMUR » 12 września 2005, o 09:16

1. jezeli chcesz php to poszukaj czegos co nazywa sie form2mail
2. czasami puste maile przychodza jezeli mail ma nieprawidlowe lub brak naglowkow - wtedy program antywirusowy automatycznie przenosi do kwarantanny lub kasuje, a ty widzisz to jako pusty e-mail
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez ryybol » 1 listopada 2005, o 20:42

Przyłączając sie do dyskusji...
Chcialem skorzystać z form2mail i wszystko byłoby ok gdyby nie jednen problem. Mianowicie skrypt działa i przekazuje na wskazany e-mail informacje zawarte w formularzu gdy wypełniany jest za posrednictwem OPERY ale wypelniony za pośrednictwem IE e-mail przychodzi pusty (widać tylko sam IP).
Proszę o pomoc
ryybol
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 listopada 2005, o 20:35


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron