Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem PHP z MySQL i menu rozwijane...

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem PHP z MySQL i menu rozwijane...

Postprzez Cremek » 31 maja 2004, o 09:15

Wlasnie mam problem mianowicie jak w PHP zrobic aby pobrane z tabel SQL dane umieszczalo mi w menu rozwijanym jak to sie czesto widuje na stronach np. sklepow internetowych. Udalo mi sie raz zrobic aby pobieral dane do menu ale wyswietlane one byly nie jeden pod drugim ale obok w szeregu i ogolnie porazka. Prosze o pomoc :-)
Cremek
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 09:13

Postprzez lucas » 1 czerwca 2004, o 09:05

Nie za bardzo rozumiem w czym problem... po prostu pobierasz dane z bazy i pakujesz do skryptu odpowiedzialnego za menu dynamicznie przy użyciu PHP
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Dynamiczny select

Postprzez oscar » 25 lipca 2004, o 18:43

może takie coś:

[...]
$select = "<select name=\"nazwa_selecta\">";
while ( $result = mysql_fetch_row ( $ident ) )
$select .= "<option value=\" " . $result[0] . " \">$result[0] . " </option>";
$select = "</select>";
[...]

print ( $select );

i masz gotową, dynamiczną listę rozwijalną. Oczywiście wcześniej łączysz się z bazą i zadajesz pytanie :)
oscar
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 93
Dołączył(a): 9 lipca 2004, o 05:21


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron