Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Serwer DLNA Mezzmo i 3D - problem.

Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Serwer DLNA Mezzmo i 3D - problem.

Postprzez mmatizz » 25 grudnia 2011, o 14:54

Witam!

Od jakiegoś czasu posiadam telewizor Sony Bravia KDL-46HX800 z funkcją 3D i akcesoriami do niego. Szukałem programu, żeby odtworzyć z komputera na TV filmy w jakości 3D i natrafiłem na Mezzmo. Ściągnąłem wersję próbną, wszystko zainstalowałem, serwer jest widoczny na telewizorze, filmy się włączają, ale nie tak jak powinny. Otóż, mam film w trybie Side By Side i gdy go włączam na TV, to nic się nie dzieje - 3D się nie włącza, a w opcjach mam jedynie tryb SYMULOWANIE 3D. Dodam, że mam ustawione automatyczne wykrywanie jakości 3D i przełączanie na niego. Powinny być dodatkowo opcje OBOK SIEBIE oraz POD I NAD, lecz jest tylko ta jedna opcja - symulowanie 3D.

Nie wiem gdzie stoi problem, czy po stronie telewizora, czy programu. Odbiorniki, nadajniki 3D działają bez zarzutu, chodzi mi tylko o odpalenie w TV filmów z komputera w jakości 3D.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
mmatizz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 14:46

Re: Serwer DLNA Mezzmo i 3D - problem.

Postprzez H788 » 15 grudnia 2014, o 18:45

Witam
Chcialbym odgrzebac ten temat poniewaz mam taki sam problem z moim tv sony bravia kdl 40nx710.
Wlasnie puszczajac filmy, muzyke, foto poprzez mezzmo wszystko jest ok, problem jest z filmami 3D czy to sbs czy ou, w mezzmo jest mozliwosc po kliknieciu na wlasciwosci filmu wybrac opcje 2D czy 3D ale tv tego nie widzi.
Po puszczeniu filmu na tv jest obraz podzielony na dwie czesc np gora dol, i po wcisnieciu na pilocie 3D nie ma mozliwosci wybrania odpowiedniej opcji 3D jest tylko symulowane 3D.
Puszczajac film z laptopa poprzez HDMI wszystko dziala jak nalezy.
Prosze o porade co mozna zrobic w tej sprawie.
Pozdrawiam

Dodam ze tv jest na najaktualniejszym sofcie, mezzmo w wersji full zakupione.
H788
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 grudnia 2014, o 14:12

Re: Serwer DLNA Mezzmo i 3D - problem.

Postprzez cva224 » 17 grudnia 2014, o 04:25

Co prawda Mezzmo posiada ustawienia dla plików wideo (2D, 3D, SbS) ale są używane wyłącznie dla konwersji wideo, kiedy napisy są wypalane. W tym przypadku Mezzmo robi podwójne napisy wg tych ustawień. W każdym innym przypadku te ustawienia nie mają żadnego znaczenia, FFMpeg robi nowe wideo bez względu na rozmiar ramki, wideo jest po prostu większe.

Nie powinno by zadnej roznicy dla TV, nawet po konversji, wideo pliki nie posiadaja jakis szczegolnych zapisow czu to jest 2D czy 3D,
ale TV zawsze moze oczekiwac pewnych formatow albo pewnych wymiarow - it tylko wtedy pokazyje opcje do wyboru 3D.

W takim razie, problem jest jest chyba generowany przez Mezzmo. Najlepszym sprawdzianem byłoby aby wyłączyć transkodowanie, i spróbować jeszcze raz. Mezzmo powinno wysyłać do TV dokładnie ten sam plik co próba z notebookiem. Jeśli to nie chodzi jak oczekiwane, skontaktuj się z firmą Conceiva support @ conceiva.com.
cva224
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 07:35


Powrót do Inne nasze programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron