Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Sposób na kompresowanie obrazków przez dost. Internetu mobil

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Sposób na kompresowanie obrazków przez dost. Internetu mobil

Postprzez Ender » 22 listopada 2014, o 18:16

Witam.
Chciałbym, żeby wszyscy wchodzący na moją stronę mogli oglądać grafikę w oryginalnej rozdzielczości. Dostawcy Internetu mobilnego stosują kompresję plików graficznych. Niewielu użytkowników takiego Internetu wie, że może ustawić ustawić wielkość kompresji lub ją usunąć. Moja strona ma na celu prezentację zdjęć, dlatego przeglądanie jej z zastosowaniem kompresji nie ma sensu.
Czy twórca strony internetowej może wymusić ładowanie bez ingerencji w transmisję. Ja stosuję Protokół SSL, ale ma to swoje wady, nie mogę dołączać zewnętrznych plików. Szukam innego sposobu i proszę o pomoc.
Ender
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 20:46

Re: Sposób na kompresowanie obrazków przez dost. Internetu m

Postprzez platekr » 16 grudnia 2014, o 23:52

Obrazek jest serwowany do przeglądarki w takiej rozdzielczości w jakiej znajduje się na serwerze. Jeśli jest w pełnej, to będzie dostarczony w pełnej. Dalsza obróbka odbywa się w przeglądarce. Trudno było by na ekranie 480x800 px wyświetlić zdjęcie w fullHD zatem obrazki są zmniejszane. Jednakże i w tym wypadku można wyświetlić pełny obraz np. za pomocą bezpośredniego odwołania poprzez odsyłacz, a nie osadzenia w IMG lub też, co jest bardziej praktyczne za pomocą ustalenia rozmiaru za pomocą styli CSS. Natomiast pierwsze słyszę, żeby dostawcy ingerowali w treść. Sama transmisja może odbywać się z wykorzystaniem kompresji, ale jest to kompresja danych przesyłanych przez HTTP i tylko na czas transmisji, a w przeglądarce dane są dekompresowane. Ta kompresja jest bezstratna i nie wpływa na jakość obrazów tak samo, jak nie wpływa i na treść tekstów.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Sposób na kompresowanie obrazków przez dost. Internetu m

Postprzez Ender » 24 grudnia 2014, o 09:29

Wygląda na to, że problem rozwiązuje się sam.
Pod tym adresem jest artykuł wyjaśniający, że w tym roku T-mobile odstępuje od kompresji grafiki: www.t-mobile.pl/compressor . Wcześniej można było tu ustawić sobie odpowiednią kompresję obrazków lub całkiem z nie zrezygnować. Dodam, że ten adres był udostępniany tylko na żądanie klienta.
Żeby naświetlić problem dołączam jeszcze jeden link do forum: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2560152.html.
Będę wdzięczny za informację:
- czy któryś z innych operatorów komórkowych stosuje jeszcze kompresję grafiki,
- jak wymusić pełne załadowanie pliku .jpg (oprócz protokołu ssl), w sytuacji, gdyby któryś z operatorów jeszcze taką kompresję stosował.
Ender
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwietnia 2013, o 20:46

Re: Sposób na kompresowanie obrazków przez dost. Internetu m

Postprzez platekr » 24 grudnia 2014, o 12:24

Kurcze, człowiek się uczy całe życie. Faktycznie!
Niestety nie wiem jak Ci pomóc.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron