Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

tabele!!!

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Postprzez Emil0076 » 2 maja 2005, o 21:29

Myślę że tabele są niezastąpione a jeżeli ci się nie podobają to można uczynić je niwidocznymi albo takimi które nie zmienią rozmiaru stronki lecz będą ją tylko trzymać w "kupie". Możesz użyc cellpadding=0, cellspacing=0 oraz zdefiniuj sobie styl css'a.
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

Postprzez Winston_Wolf » 3 maja 2005, o 08:53

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez januzi » 3 maja 2005, o 09:57

januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez Emil0076 » 3 maja 2005, o 12:36

Winston_Wolf masz rację, jednak tabele są dużo szybszym i przede wszystkim prostszym rozwiązaniem, a po drugie nie we wszystkich przypadkach można je zastąpić (nawet onet.pl ma stronę opartą na tebelach). Ja przynajmniej wiem ze wszystkich książek że zawsze polecali używać tabele. A autor problemu pisał nie o tym że mu kod przeszkadza tylko że tabele się nie podobają (zrozumiałem to jako odbiór wizualny) więc odpowiedziałem mu tak aby tabele zniknęły a trzymały strukturę strony.
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

Postprzez Winston_Wolf » 3 maja 2005, o 13:07

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez Emil0076 » 3 maja 2005, o 13:49

To dlaczego onet jest na pierwszym miejscu ze wszystkich portali pod względem działania, informacji oraz WYKONANIA!!?
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

Postprzez DEXTER:) » 3 maja 2005, o 14:03

Ciekawe który jest w rankingu wykonania KODU :idea: Kiedyś przez ten syf obudzą się z palcem w tyłku :idea:

Dowcip dnia: "tabele są dużo szybszym i przede wszystkim prostszym rozwiązaniem". - To mówi ktoś, kto nigdy nie sformatował strony w div'ach. Owszem zajmuje to więcej czasu, ale późniejsze modyfikacja jest o niebo prostsze.

Nikt tu nie mówi by rezygnować z tabel, bo są potrzebne do prezentacji danych tabelarycznych.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Emil0076 » 3 maja 2005, o 14:48

Nie gadaj bo używam wycinków po dzisiejsze czasy ale czasami nie da się tabelki (jak już pisałem) zastąpić divem. Jeżeli div a tabela mają takie same znaczenie to po co jest i to i to. Oczywiście że div jest dużo wygodniejszy lecz dużo trudniejszy .
I nie najeżdżaj na innych jak nie wiesz nic o drugiej osobie!! Ja też moge napisać dowcip dnia: użytkownik na forum ma nick DEXTER:) ha ha ha (jak widać, wcale nie śmieszne). A propo to o co ci z tym chodziło jeżeli później przyznałeś mi rację że tabele są prostsze ?? :roll: (jedno zaprzecza drugiemu)
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

Postprzez DEXTER:) » 3 maja 2005, o 14:55

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Tyhagara » 3 maja 2005, o 15:16

Tabele są by przedstawiać dane tabelaryczne. Czyli jeśli coś wygląda jak tabela, to używamy tabeli.
Przyjęło się, że tabel używamy do wszystkiego, bo tabele są łatwe, tak naprawdę, tabele są używane z przyzwyczajenia.
Kiedyś, jeszcze kilka lat temu, stworzenie serwisu internetowego w oparciu tylko o DIV i bez tabel było praktycznie niemożliwe, dlatego, że przeglądarki nie interpretowały poprawnie kodu. Dziś przeglądarki nadal mają problemy z poprawną interpretacją CSS, ale jest wyraźny postęp, dziś jest już możliwe stworzenie serwisu/portalu w oparciu tylko o DIV.
Jednak to wymaga przekwalifikowania się i dokształcenia. Wielu, w szczególności starych Webmastrów, którzy mają HTML w małym paluszku, niechętnie chce porzucić stare nawyki i zacząć uczyć się czegoś nowego.
Technologie internetowe rozwijaja się, jak zresztą wszystko, niektórzy nienadążają za tymi zmianami i tkwią w standardzie HTML 4.01. Obudźcie się bo dziś standardem jest XHTML.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Postprzez DEXTER:) » 3 maja 2005, o 15:22

Ja już nic nie mam do starych wyjadaczy że stosują HTML 3.2 - byle tylko szanowali nowe technologie, a nie tłumaczyli że używana przez nich jest najlepsza, a tak naprawdę nigdy nie próbowali nowej.

Jako przykład podaje np. moją stronę (pierwszą jaką zrobiłem w życiu), która jest 100% w div'ach i działa poprawnie NN 6+, Opera 7 + (w 95%), IE 5.x +.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Winston_Wolf » 3 maja 2005, o 17:08

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron