Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Umieszczanie grafiki na stronie www

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Umieszczanie grafiki na stronie www

Postprzez Jacob Nasz » 4 czerwca 2012, o 17:59

Witam,
Właśnie uczę się tworzyć stronę za pomocą Pajączka NxG Professional. Uzyskałem połączenie z serwerem i mogę wrzucać nań i z niego usuwać cokolwiek zapragnę. Stworzyłem plik o nazwie index.html ale tylko z tekstem oraz folder o nazwie grafika, gdzie umieściłem wszystkie grafiki, które chcę mieć na stronie. Gdy wgrywam plik graficzny za pomocą narzędzia ułatwiającego wstawianie grafik do dokumentu i przechodzę na edytor graficzny to widzę pięknie wgraną grafikę i to w miejscu, gdzie chciałem ją widzieć.

Niestety po przegraniu strony wraz z folderem, w którym są pliki graficzne na serwer w miejscu grafiki jest tylko ramka z rozmiarem pliku, ale obrazu nie widać. Tekst napisany jest na stronie, a grafiki jak nie było tak nie ma :(

Proszę o pomoc w uzyskaniu rozwiązania tego problemu. :)
Jacob Nasz
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 czerwca 2012, o 16:17

Re: Umieszczanie grafiki na stronie www

Postprzez januzi » 12 czerwca 2012, o 00:51

img src="położenie_względne_na_serwerze"
np.

img src="grafika/obrazek.png"
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron