Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

[SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

[SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne

Postprzez mikes » 20 października 2008, o 13:57

Witam,

Czy da się jakoś prosto napisać w wyrażeniach regularnych taką regułę, która znajdzie w bazie np. słowo "rolki", ale żeby pominęło słowo "deskorolki"?

Próbowałem jakoś tak, ale mi nie wyszło:

REGEXP '^[:alnum:]*[:space:]*rolki'

Ma ktoś jakiś pomysł, jakby to można było napisać?
Z góry dzięki i pozdro
mikes
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 grudnia 2004, o 15:20

[SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne

Postprzez Emil0076 » 20 października 2008, o 15:48

Poczytaj o MATCH() AGAINST(). Są sposoby, konkretnie - lub + przed szukanym słowem.
Emil0076
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 148
Dołączył(a): 12 grudnia 2004, o 16:26

[SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne

Postprzez mikes » 21 października 2008, o 08:44

Tak wiem, to kojarze, tylko przy wyszukiwaniu pełnotekstowym, trzeba chyba przed dodaniem danych do tabelki, dodać index pełnotekstowy, a ja już takiej możliwości nie mam. W tabeli mam już parę tysięcy rekordów.

No chyba, że ten index można dodać przy wypełnionej tabeli? Jeżeli tak, to jakoś sobie poradzę, ale jeśli nie, to będę miał spory problem. :(
mikes
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 grudnia 2004, o 15:20


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron