Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Zmienne super hiper globalne :-)

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Zmienne super hiper globalne :-)

Postprzez DEXTER:) » 10 lipca 2005, o 14:38

Zmienne super globalne: $_xxxx['xxxx'] są dostępne dla wszystkich dokumentów dla każdego użytkownika z osobna.

Ja mam dwie spore, statyczne tablice danych, z których bardzo aktywnie korzystają wszystkie strony serwisu. Dla każdego użytkownika są takie same.

Statyczne -> rzadko aktualizowane, raz na dzień, albo co tydzień, aktualizacja wykonywana przez admina serwisu.

Ponieważ te dane są bardzo aktywnie wykorzystywane, nie chcę za każdym razem ich wczytywać z bazy danych, czy z pliku txt. Chodzi mi o to, by było one cały czas dostępne na serwerze, tak jak np. zmienne $_POST, z tym że jedna kopia, dla wszystkich userów.

Jak to wykonać :?:
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Zmienne super hiper globalne :-)

Postprzez januzi » 10 lipca 2005, o 15:16

zrobic plik ustawienia.php
wpisac do niego
<?
$zmienna = $wartosc ;
....
?>
za kazdym razem, gdy zmieniasz wartosc ktorejs zmiennej

a na stronach robisz include( "plik.php" ) ;

uwaga, nalezy zabezpieczyc sie przed mozliwoscia zapisu do pliku przez osoby niepowolane
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Zmienne super hiper globalne :-)

Postprzez DEXTER:) » 10 lipca 2005, o 15:39

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron