Niektórzy użytkownicy posiadają angielską wersję Windows. Domyślne ustawienia tego systemu powodują, że w Pajączku i innych naszych programach mogą nie być widoczne polskie znaki w menu. Na przykładzie angielskiej wersji Windows 7 (odnosi się to również do Vista), pokażę jak dostosować ustawienia Windows, aby polskie znaki były poprawnie wyświetlane.

Aby zmienić ustawienia znaków na odpowiednie dla języka polskiego należy uruchomić panel sterowania Windows, jak na rysunku:

Uruchomienie panelu sterowania w Windows 7

Uruchomienie panelu sterowania w Windows 7

Następnie należy wyświetlić okno zmiany ustawień regionalnych i językowych Windows 7 uruchamiając polecenie „Change display settings”. Na pierwszej zakładce „Formats” można dostosować opcje wyświetlania daty i czasu:

Zmiana ustawień językowych

Zmiana ustawień językowych

Można również zmienić opcję określającą lokalizację komputera na świecie, aby zapewnić dostarczanie lokalnych wiadomości i informacji o pogodzie. Wykonuje się to na zakładce „Location”:

Ustawienia lokalizacji komputera

Ustawienia lokalizacji komputera

Zakładka „Keyboard and language” umożliwia natomiast określenie preferowanego układu klawiatury:

Pajączek.pl - twórz poprawiaj publikuj
Ustawienia klawiatury i języka

Ustawienia klawiatury i języka

Natomiast najważniejsza z punktu widzenia możliwych problemów z wyświetlaniem polskich znaków w angielskiej wersji Windows jest zakładka „Administrative”:

Ustawienia LOCALE dla programów nie-unicode

Ustawienia LOCALE dla programów nie-unicode

Będąc na tej zakładce proszę wcisnąć klawisz „Change system locale” (zdjęcie powyżej) w grupie „Language for non-unicode programs”. W podokienku należy ustawić język polski „Polish (Poland)” na liście o nazwie „Current system locale”. I to wszystko. Powinno działać. Powodzenia!