Nasz sklep „Polskie Sprytne Programybierze wziął udział w akcji „Dzień Darmowej Dostawy 2010”. Dzień Darmowej Dostawy to pierwsza wspólna akcja polskich sklepów internetowych oraz firm związanych z rynkiem handlu w sieci. 1 grudnia 2010 roku wszyscy internetowi sprzedawcy biorący udział w akcji zaoferowali swoim klientom całkowicie darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności czy metody wysyłki.

Głównym celem wydarzenia było zachęcenie jak największej liczby osób do zrobienia zakupów w sieci jako alternatywy dla odwiedzania tradycyjnych sklepów. Darmowa dostawa powinna skutecznie przemówić do osób, które nigdy nie zamawiały jeszcze produktów w internecie, a także dodatkowo zachęcić dotychczasowych e-klientów do złożenia nowych zamówień.

„W naszym kraju e-handel to jedynie 2-3 procent całego rynku sprzedaży detalicznej” – mówi Krzysztof Bartnik, pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów Dnia Darmowej Dostawy, redaktor naczelny branżowego serwisu eKomercyjnie.pl – „Darmowa dostawa zamówień może przekonać nowe osoby do zrobienia zakupów w internecie. Dzięki temu lepiej spożytkują czas, który do tej pory przeznaczali na stanie w kolejkach w tradycyjnych sklepach.”

Inspiracja

Pomysł Dnia Darmowej Dostawy w Polsce jest inspirowany akcją Free Shipping Day, która od 2008 roku jest organizowana w Stanach Zjednoczonych. Na Zachodzie ostatnia impreza przyciągnęła ponad 750 sklepów internetowych i wygenerowała dla nich ponad 35 tys. zamówień w ciągu jednego dnia!

Sklepy biorące udział w akcji

Blisko 1000 sklepów wzięło udział w akcji. To była wyjątkowa okazja, aby zrobić swoje pierwsze lub kolejne zakupy w sieci oszczędzając niemałe pieniądze na przesyłce. Nasz sklep z programami Pajączek, Galernik, SpamRebel, Recover My Files, Mezzmo, DownloadStudio, Video Converter wziął udział w tej akcji i zaoferował bezpłatną dostawę dla wszystkich zamówień złożonych nawet na najmniejszą kwotę, w dniu 1 grudnia 2010.

Skasowane dane to nie zawsze tragedia - ściągnij program i odzyskaj dane