Sprawdzanie odsyłaczy - zmiana wielkości liter

Na serwerach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Unix i podobnych (np. Linux) - w przeciwieństwie do MS Windows - ma znaczenie wielkość liter w nazwach plików, a więc także i w odsyłaczach do tych plików w dokumentach HTML. Aby uniknąć błędów bardzo zalecane jest używanie wyłącznie małych liter. Dzięki temu nie będzie trzeba zastanawiać się nad wielkością liter w nazwach plików i folderów, gdyż po prostu zawsze będą pisane małymi. Należy zauważyć, że niezgodna wielkość liter w nazwach plików i w odsyłaczach do tych plików jest jednym z najpowszechniejszych błędów popełnianych przez mniej doświadczonych webmasterów.

To menu zawiera polecenia umożliwiające zmianę wielkości liter w odsyłaczach:

Odsyłacze lokalne na małe litery
Kliknij, zmienić wielkość liter w odsyłaczach lokalnych (do zasobów umieszczonych na tym samym komputerze, co edytowany plik) na małe litery.

Odsyłacze lokalne na WIELKIE litery
Kliknij, zmienić wielkość liter w odsyłaczach lokalnych (do zasobów umieszczonych na tym samym komputerze, co edytowany plik) na WIELKIE litery.

Spróbuj poprawić wielkość liter na jak w ścieżce
Kliknij, aby program spróbował odszukać pliki wskazane przez odsyłacze i dostosował wielkość liter w odsyłaczach do stanu rzeczywistego.

Spróbuj poprawić bezwzględne na względne
Kliknij, aby program spróbował odnaleźć na dysku dokumenty do których prowadzą odsyłacze bezwzględne (składające się z pełnej ścieżki dostępu do pliku na dysku, np. D:\folder_ze_strona\obrazki\obrazek.jpg) i, jeśli to możliwe, zamienił adresy na względne (typu obrazki/obrazek.jpg).

Pokrewne tematy

Do góry