Ustawienia programu - Ustawienia sieci

W tej kategorii ustawień znajdziesz ustawienia odpowiedzialne za ogólne funkcjonowanie połaczeń sieciowych z Internetm w Pająku. Znajdziesz tutaj następujące grupy ustawień:

Pytanie o połączenie

Ta grupa dotyczy sposobu łączenia z siecią Internet. Znajdziesz tutaj trzy opcje: możesz nakazać programowi zawsze pytać o dostępne połączenie lub tylko gdy go nie wykryto. Możesz również całkowicie wyłączyć to pytanie np. w sytuacji gdy Twój komputer jest cały czas podłączony do sieci za pomoca łącza stałego.

Ustawienia proxy dla połączeń HTTP i FTP

W przypadku połączeń HTTP lub FTP, np. w funkcji aktywacji kodów, publikowania, sprawdzania informacji o najnowszej wersji, wbydowanym kliencie FTP czy przy synchronizacji konieczne może być skonfigurowanie serwera PROXY, który udostępnia połączenie sieciowe. Skonsultuj się z administratorem swojej sieci, aby sprawdzić, czy potrzebujesz konfigurować serwer PROXY. W tej grupie znajdziesz następujące ustawienia:

Korzystaj z serwera proxy dla połączeń
Zaznacz ten przełącznik jeśli chcesz ustawić serwer proxy, przez który łączysz się z siecią Internet. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Sposób łączenia się z serwerem proxy (typ serwera PROXY FTP)
Cztery opcje określające preferowany sposób autoryzacji połączenia dla serwerów proxy. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Adres serwera proxy
W tym polu wprowadź adres serwera proxy, przez który łączysz się z siecią Internet. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Port serwera proxy
W tym polu wprowadź port, przez który łączysz się z serwerem proxy. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Użytkownik serwera proxy
W tym polu wprowadź nazwę użytkownika, której używasz przy łączeniu się z serwerem proxy. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Hasło do serwera proxy
W tym polu wprowadź hasło użytkownika, którego używasz przy łączeniu się z serwerem proxy. Aby wprowadzić odpowiednie dane skontaktuj się z administratorem swojej sieci.

Łącz z serwerami FTP w trybie pasywnym Począwszy od wersji 5.4.0 przełącznik ten znajduje się w oknie Właściwości serwera FTP i WebDAV, dzięki czemu możliwe jest ustawienie trybu pasywnego/aktywnego oddzielnie dla każdego serwera.

Pokrewne tematy

Do góry