Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:30

Nowości Nowości na Pajączek 5 NxG

Mapa strony Pajączek 5 NxG » Dział : Pajączek 5 NxG

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Eksport - import (ustawienia programu) - jak?

Mam pytanie:
Jak zaimportować ustawienia programu z XP do 7 (na innym laptopie) łącznie z utworzonymi serwisami, połączeniami do serwerów zdalnych, hasłami itd?
Więcej : Eksport - import (ustawienia programu) - jak? | Wyświetlone : 6580 | Odpowiedzi : 8


Text-Shadow

Jestem w trakcie tworzenia strony. Chciałbym użyć stylu text-shadow, ale niestety moje przeglądarki nie mogą tego wyświetlić (IE oraz Firefox), podobnie jak Pajączek. Co więcej, gdy wyszukuję w sieci jakieś kursy, poradniki dotyczące tego stylu, moje przeglądarki prawidłowo interpretują ten styl i pokazują tekst z efektem cienia (przykładami nie są zdjęcia). Z góry dzięki za pomoc.
Więcej : Text-Shadow | Wyświetlone : 3181 | Odpowiedzi : 1


Problem z kolorowaniem składni

Witam

zauważyłem mały, aczkolwiek lekko denerwujący problem - po uruchomieniu programu nie mogę zmienić przy pomocy skrótów klawiszowych kolorowania składni w żadnym z otwartych dokumentów (nie działa to również dla dokumentów, które otwieram później).
Po zastosowaniu zmiany w menu podręcznym wszystko działa jak należy (do ponownego uruchomienia, oczywiście).

Pozdrawiam,
niski
Więcej : Problem z kolorowaniem składni | Wyświetlone : 4086 | Odpowiedzi : 3


Jak wyłączyć autozapis pliku ?

Jak wyłaczyć autozapis pliku po użyciu wewnętrznego podglądu w pajączku ?
Ta opcja nie powinna być włączona przy domyślnych ustawieniach.
Więcej : Jak wyłączyć autozapis pliku ? | Wyświetlone : 3144 | Odpowiedzi : 0


Dodatkowe ustawienia dla danego serwera FTP

Uważam że pajączek jako narzędzie dla osób zarządzających wieloma serwisami powinien zostać wzbogacony o pewną funkcjonalność. Od wielu lat codziennie pracuję "na pajączku" i są rzeczy które mnie irytują.

1. Niektóre serwisy są w UTF-8 a inne są w iso. Uważam że przy ustawieniach danego konta FTP powinna być możliwość w jakim kodowaniu mają być otwierane i zapisywane dokumenty ignorując przy tym "globalne" ustawienie w konfigu.

2. Niektórzy klienci u których wykonuję dodatkowe usługi nie ...
Więcej : Dodatkowe ustawienia dla danego serwera FTP | Wyświetlone : 3778 | Odpowiedzi : 2


Otwieranie okna przeglądarki po enter

Witam,

Przepraszam za dziwne pytanie, ale:
mam kilka dokumentów do edycji, które obsługiwałem do tej pory otwierając enterem z pola "moje serwisy", po edycji zaś zamykam je ctrl+F4

Otóż po zainstalowaniu najnowszej wersji taka możliwość otwarcia pliku enterem gdzieś się zapodziała, natomiast uruchamia mi się przeglądarka z podglądem tej strony, którą muszę zamykać i dopiero powracać do pajączka. Jest to bardzo uciążliwe, bo plików mam nieraz bardzo dużo, i niewygodnie mi jest otwierać je myszką. ...
Więcej : Otwieranie okna przeglądarki po enter | Wyświetlone : 3458 | Odpowiedzi : 1


Błąd - Brak opcji 'Wyrównanie różnicy czasu przy synch'

Witam,
Gdzie w Pajączku 5.9.3 jest opcja 'Wyrównanie różnicy czasu przy synchronizacji' plików z serwerem ftp?

Według pomocy opcja powinna być dostępna w 'ustawienia' > 'inne ustawienia' > 'ustawienia sieci i serwerów' > 'serwery ftp' > 'nasz serwis: właściwości serwera', lecz jej tam nie ma.

Opcja jest przeniesiona?
Jeśli jej zabrakło jaki jest klucz rejestru (win xp) odpowiedzialny za to ustawienie? Jeśli tej opcji zabrakło tylko w ustawieniach to powinna działać po ręcznej edycji rejestru. ...
Więcej : Błąd - Brak opcji 'Wyrównanie różnicy czasu przy synch' | Wyświetlone : 4161 | Odpowiedzi : 3


Kodowanie polskich znaków w pajączku dla plików *.js

W jaki sposób mam zapewnić odpowiednie kodowanie znaków polskich w skrypcie javascript (chodzi o pliki *.js). Podobno obowiązującym jest ISO-8859-2. Jednak gdy piszę w pajączku znaki polskie to np. ś jest zapisywane pod innym kodem niż 182. W plikach *.js nie można użyć nagłówka tak jak np. w PHP lub HTML.
Więcej : Kodowanie polskich znaków w pajączku dla plików *.js | Wyświetlone : 4258 | Odpowiedzi : 2


Pajączek 5.9.3 - powolne działanie

Więcej : Pajączek 5.9.3 - powolne działanie | Wyświetlone : 5525 | Odpowiedzi : 4


Inspekor CSS - edycja kolorów

Więcej : Inspekor CSS - edycja kolorów | Wyświetlone : 7673 | Odpowiedzi : 8


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron