Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

buforowanie plików

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

buforowanie plików

Postprzez paco44 » 19 stycznia 2005, o 10:01

kTOŚ MI POWIEDZIAŁ O JAKIMŚ BUFOROWANIU PLIKÓW ALE JA KOMPLETNIE NIE WIEM O CO CHODZI... MOŻE MI KTOŚ PODAĆ JAKIS SKRYPT ALBO COŚ TAKIEGO???
paco44
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 stycznia 2005, o 21:58

Postprzez DEXTER:) » 21 stycznia 2005, o 14:54

Chodzi np. o skrypt podmieniający obrazki. Gdy najedziesz myszką na obrazek to zmieni się na inny. Problem w tym, że żeby się zmienił musi zostać wczytany, a użytkownik nie będzie trzymał kursora na grafice w oczekiwaniu na załadowanie się obrazu. Dlatego stosuje się skrypt, który odrazu ładuje te początkowo niewidoczene grafiki do pamięci komputera użytkownika, co umożliwia natychmiastąwą podmianę.
Zobacz:
Temat "pre-ładowanie obrazków w menu"
FAQ
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez SarXos » 23 stycznia 2005, o 15:31

SarXos
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 stycznia 2005, o 16:38

Postprzez gimbys1 » 3 maja 2005, o 11:10

buforowanie kodu w plików również przyśpiesza działanie kodu. Mamy jakiś kod, aby zacząć buforowanie zaczynamy od funkcji ob_start(); i umeiszczamy kod do buforu a kończymy nad ob_end_flush(); Kod zostanie najpierw "opracowany" na serwerze pod jakąs zmienną, a pod koniec zostanie wysłany do przeglądarki. Buforwanie rzecz jasna dzieje się w buforze serwera
gimbys1
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 18:27

Postprzez sian » 4 maja 2005, o 11:30

gimbys, kochanie to jest forum o JS a nie PHP :evil:
Proszę o czytanie i pisanie ze zrozumieniem i na temat, a nie pisanie wszystkiego co się wie.
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez gimbys1 » 4 maja 2005, o 12:43

gimbys1
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 18:27

Postprzez DEXTER:) » 4 maja 2005, o 13:10

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Rybka1988 » 4 maja 2005, o 13:18

Rybka1988
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwietnia 2005, o 19:41

Re: buforowanie plików

Postprzez koder89 » 6 marca 2015, o 15:17

Aż założyłem konto, żeby wyjaśnić nieścisłości. Wiem, że ostatni wpis był 10 lat temu, ale google cały czas ten temat znajduje, więc pozwolę sobie wyjaśnić, aby inni mogli znaleźć tu rozwiązanie.
Buforowanie w PHP, które opisuje SorXos i gimbys1, ma zupełnie inne zadanie niż buforowanie plików w JavaScript, którego dotyczy pytanie. Skrypty PHP są wykonywane na serwerze i mają za zadanie na podstawie otrzymanych parametrów wygenerować odpowiedni kod HTML i wysłać go do przeglądarki. Tutaj w żadnym wypadku nie zachodzi ładowanie strony po kawałku. Część skryptów PHP jest bardzo często wywoływanych z tymi samymi parametrami, przez co generują one ten sam wynik. Aby odciążyć nieco zasoby serwera i poprawić wydajność strony stosuje się bufor, który zapamiętuje gotowy wynik (kod HTML) dla podanych parametrów. Buforowanie można, np. zastosować do wyświetlania informacji o imieniu i nazwisku zalogowanego użytkownika, aby za każdym razem nie szukać go w bazie danych.
Z kolei buforowanie plików za pomocą JavaScript ma na celu załadowanie na maszynę klienta plików z serwera zanim jeszcze zostaną użyte oraz zapamiętanie wcześniej użytych plików. Ten drugi przypadek większość przeglądarek realizuje już sama. Po załadowaniu strony przeglądarka zapamiętuje w odpowiednim katalogu wszystkie grafiki, które na niej są. Przy ponownym wejściu na tą stronę nie musi ich ponownie zaciągać, przez co strona otwiera się szybciej.
Pierwszy przypadek pozwala na zaciągnięcie np. grafik zanim jeszcze zostaną użyte, przez co lepiej zadziałają migawki (podmiany grafiki po najechaniu na nią). Nie orientuję się za dobrze, czy istnieje jakiś gotowy mechanizm do tego, ale ja zrobiłbym to ręcznie wrzucając grafikę do jakiegoś ukrytego pola, a w akcji tylko podmieniał pola miejscami (jedno ukrywać drugie pokazać). Chociaż zastosowanie bufora do tego typu operacji jest raczej przerostem formy nad treścią, ponieważ można to zrealizować za pomocą CSS używając clip. A obrazki połączyć w jeden i pokazywać odpowiednie jego części.
koder89
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 marca 2015, o 14:38


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron