Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

propozycja: opcja publikacji otwartych dokumentów

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

propozycja: opcja publikacji otwartych dokumentów

Postprzez RecycleIt » 5 kwietnia 2005, o 11:06

Witam!

Już kiedyś zgłosiłem taki pomysł, ale chyba nie został zauważony...

Dzisiaj już kilka razy pojawiła mi się potrzeba, by wysłać na serwer (opublikować) zmiany w kilku plikach, które właśnie przeedytowałem.

Teraz muszę każdy plik odnaleźć na zakładce Moje Serwisy i przerzucić go do odpowiedniego podkatalogu w serwisie. Jest to pracochłonne (ale i tak szybsze i bezpieczniejsze niż synchronizacja).

A czy nie byłoby prościej, szybciej, LEPIEJ, gdyby był przycisk publikacji otwartych w edytorze plików? Czyli wszystkie otwarte pliki są zapisywane w zgodnych z ustawieniami mapowania katalogach...

Jedno kliknięcie - i zrobione!

Ogólnie byłoby fajnie, jakby można było kliknać na plik na liście na zakładce Moje Serwisy i z menu podręcznego wybrać opcję Publikuj. To samo klikając na pliku otwartym w edytorze. Dużo łatwiej by się aktualizowało pliki po zmianach...

Pzdr.

--
Adam
RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Postprzez platekr » 5 kwietnia 2005, o 11:10

Do tego najlepiej i najbezpieczniej sprawdza się opcja edycji dokumentów bezpośrednio z serwera.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez RecycleIt » 5 kwietnia 2005, o 11:32

no nie do końca, Rafale...

Po pierwsze, nie zawsze każdy wisi non-stop on-line...
Po drugie: co innego praca na sewerze docelowym, publicznym, gdzie każda wpadka, czy eksperymenty są od razu widziane przez ludzi, a co innego praca na bezpiecznym lokalnym dysku i wyświetlanie lokalnie.

Po trzecie: próbowałem! Wierz mi... próbowałem! I przez 3 miesiące MUSIAŁEM tak pracować... Ale jest to cholernie nieefektywne...
Bo każdorazowe zapisywanie pliku na serwerze zdalnym to jest conajmniej kilkanaście (a przeważnie kilkadziesiąt) sekund! A czasem poprawia się tylko jeden znaczek (np. zamiast 'margin: 20' robi się 'margin: 25'... po czym okazuje się, że powinno być 'margin: 26'... I za każdym razem trzeba czekać kilkadziesiąt sekund...
I to nie jest wina łącza, bo ja mam 1Mb i docelowy serwer jest też na 1Mb... problem polega na każdorazowym nawiązywaniu nowej sesji FTP... A to nie jest błyskawiczne... Jeśli serwer FTP jest jako demon - jest nieco szybciej, ale jeśli jest uruchamiany z init'a to niestety jeszcze się musi uruchomić proces...

A np. ja mam u siebie w sieci serwer testowy, z zamapowanym jako lokalny dysk katalogiem /home, gdzie trzymam kilka różnych serwisów internetowych, które zmieniam dość często, albo tworzę coś nowego... nie mogę sobie pozwolić na dłubanie on-line przy ludziach, bo to by było chore...
Po dowolnej zmianie, zapisanie pliku nie zajmuje więcej niż przłącznie Alt+Tab do okna przeglądarki i wciśnięcie F5 (pomijam fakt, ze samo wyświetlanie z serwera z sieci lokalnej jest też dużo szybsze)... czyli właściwie pracuję na bieżąco...

A jak zapisuję zdalnie... to mogę za każdym razem iść po kawę (na szczeście nie piję kawy, bo by mi pompka wysiadła... heh... obie pompki...).

Czy to taki duży problem, aby zrealizować procedurę, która dodaje wybrany plik do listy wysyłki? tylko tyle... dodać do listy. A samą wysyłkę można zlecić już ręcznie...

Pzdr.
--
Adam
RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Postprzez platekr » 5 kwietnia 2005, o 11:36

Gdyby to nie było problemem to bym już zrobił, ale obiecuję, że się temu przyjrzę.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez RecycleIt » 5 kwietnia 2005, o 11:54

heh... no myślałem, że skoro działa synchronizacja, która potrafi jeden katalog przemapować na inny... to taka funkcja potrafiłaby plik z serwisu z katalogu /podkatalog/plik.php wysłać na serwer: serwer/katalog_domowy/podkatalog/plik.php...

Ale nie wiem, jak to Ty, Rafale, rozwiązałeś w swoim MegaDziele... Może ja za mało wiem... :)

W każdym razie, tuptam nogami z niecierpliwości, na myśl, że może już niedługo będzie to działało! :)

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy (sobie również! ;) )

--
Adam
RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Postprzez gr_urban » 5 kwietnia 2005, o 22:30

gr_urban
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 162
Dołączył(a): 1 lutego 2003, o 01:45

Postprzez RecycleIt » 5 kwietnia 2005, o 23:38

RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Postprzez gr_urban » 6 kwietnia 2005, o 00:08

Jeżeli masz na myśli to co ja, to obaj wiemy, że propozycję platkera można rozbić o kant.
gr_urban
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 162
Dołączył(a): 1 lutego 2003, o 01:45

Postprzez platekr » 6 kwietnia 2005, o 00:38

To chyba logiczne, że w przypadku zmiany dokumentu na serwerze dokonanie synchronizacji lokalny -> zdalny spowoduje nadpisanie dokonanych zmian. W wypadku modyfikacji pliku przez edycję bezpośrednio na serwerze, aby synchronizacja lokalny -> zdalny działała prawidłowo należy najpierw dokonać synchronizacji zdalny -> lokalny, aby zmiany dokonane na serwerze były również wprowadzone w lokalnej kopii.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez Prozac » 20 listopada 2005, o 01:36

Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08

Postprzez RecycleIt » 20 listopada 2005, o 02:18

RecycleIt
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 maja 2003, o 23:11

Postprzez Prozac » 20 listopada 2005, o 02:30

Prozac
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 56
Dołączył(a): 6 marca 2005, o 04:08

Postprzez DEXTER:) » 29 listopada 2005, o 21:06

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez LEMUR » 29 listopada 2005, o 21:11

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron