Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Szarpanie przy przewijaniu

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez tomrak » 22 kwietnia 2005, o 22:47

Witajcie!

Debiutuje na tym forum. Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem, wierzę, że Wy mi pomożecie.

Otóż, budowana przez mnie strona cechuje się dość dziwnym, zachowaniem w przeglądarkach innych niż Internet Explorer. Chodzi o przewijanie strony. W IE wszystko jest ok, strona przewija się płynnie. Natomiast FireFox i Opera wyraźnie szarpią stroną przy przewijaniu w górę w i dół. Szczególnie jest to odczuwalne, kiedy przewija się stronę w górę - w kierunku początku strony.

Efekt bardzo nie przyjemny.

Myslałem, że to może te przeglądarki sa nieco ułomne i tak reagują a nie zwróciłem wcześniej uwagi na ten fakt przy innych serwisach. Jednak tak nie jest, bo inne wityryny nie zachowują się w ten sposób.

Nabrałem podejżenia - zresztą to jedyne logiczne wytłumaczenie, że kod mojej strony zawiera jakiś błąd. Używam na stronie sporo elementów typu tła komórek. Może to jest problemem ... i należałoby to ograniczyć (?) Jednak robiłem i takie próby - ale na nic się to zdało, strona dalej była "szarpana" przy przeglądaniu (scrolowaniu).

Podaję adres tej witryny, abyście mogli sami sprawdzić. Być może mój komputer jest za wolny...?

http://stud.wsi.edu.pl/~sirakot/powiat/

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat.
Co do samej witryny, to są to jej początki, więc brzydko poformatowany tekst, czy brak stopki jest tutaj kalectwem przejściowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek.
tomrak
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 kwietnia 2005, o 22:32

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez januzi » 22 kwietnia 2005, o 23:20

opera/linux - w porzadku
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez Winston_Wolf » 22 kwietnia 2005, o 23:23

hmm.. sprawdzilem na Operze, FireFoxie, Konquerorze, Netscapie i Mozilli.. nic nie szarpie.. moze masz ustawione w tych przegladarkach "Płynne / gładkie przewijanie" .. czasami pod Opera lubi sie wtedy ciac..
jednym z powodow dlaczego strona moze przeskakiwac jest wiele elementow polprzezroczystych, ktorych na twojej stronie nie ma, wiec nie wiem w czym jest problem ..

aha.. test na PIV 2.6 512MB, ale to chyba nie ma znaczenia ..

//edit: wlaczylem pod Opera "gladkie przewijanie" i niektore elementy dziwnie sie rozciagaja.. ale to na wszystkich stronach, nie tylko na twojej
Ostatnio edytowano 23 kwietnia 2005, o 08:58 przez Winston_Wolf, łącznie edytowano 1 raz
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez d_rex » 23 kwietnia 2005, o 01:57

U mnie chodzi normalnie :) Opera 7.54. :D
d_rex
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 21:05

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez DEXTER:) » 23 kwietnia 2005, o 13:23

A u mnie na Firefox, Mozilla, NN7, NN6 szarpie aż trzecszczy :!: Faktycznie denerwujacy efekt. Na Operze nic.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez blackcat » 23 kwietnia 2005, o 13:23

U mnie na Operze 8 i Firefoxie 1.0.4 działa też bez opisanych problemów
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez januzi » 23 kwietnia 2005, o 13:29

skad masz FF 1.0.4 ?

pod winda jak sie przewija rolka, to faktycznie obraz uklada sie nieciekawie

zastanawia mnie tez kod strony, naprawde musi byc takie zagniezdzenie tabel ? nie da sie tego zrobic na 2 (jedna w drugiej) ?
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Re: Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez blackcat » 24 kwietnia 2005, o 12:41

blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Re: Szarpanie przy przewijaniu

Postprzez jaroslavus » 24 kwietnia 2005, o 15:49

jaroslavus
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 11:59


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron