Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

ruchome obrazki

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

ruchome obrazki

Postprzez krzysieg » 7 maja 2005, o 09:15

krzysieg
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 maja 2005, o 13:51

ruchome obrazki

Postprzez Tyhagara » 7 maja 2005, o 15:32

Animowane gify tworzy się w ten sposób, że rysujesz poszczególne klatki animacji, każda klatka to osobny obrazek i potem ustawiasz klatki w odpowiedniej kolejności.
Programy graficzne pozwalają na dodatkowe efekty, takie jak odtwarzanie animacji tylko jeden raz, lub powtarzanie jej określoną ilość razy, albo odtwarzanie od początku do końca i na odwrót. Można tez określić czas trwania każdej klatki z osobna.
Żeby stworzyć animację można rysować ręcznie każdą klatkę, lub na przykład stosować efekt na jednym obrazku, w ten sposób, że każda następna klatka będzie nieco inna. Takim efektem może być rozpraszanie obrazka, rozmazywanie, zmiana koloru lub jasności itd. Sztuczek na to, by nie rysować każdej klatki, a tylko przerabiać podstawową jest wiele.

Często programiki do tworzenia animowanych gifów są ubogie pod względem efektów i edycji, za to dobrze spełniają role montażową. Dlatego poszczególne klatki można wykonać osobno w innym programie, a potem wgrać je i połączyć w animację. Możliwości jest wiele.

Prosty animowany gif można stworzyć w kilkanaście minut, trzeba tylko znać obsługe programu graficznego i mieć pomysł.
Obrazek
Do stworzenia tego gifu użyłem litery napisanej z klawiatury, wklejałem ją z przesunięciem o 5 pikseli w prawo i w dół, względem poprzedniej klatki. Potem na każdej klatce zastosowałem efekt rozmazywania, a w środkowej klatce zmieniłem kolor litery i przedłużyłem czas wyświetlania klatki.
W dziale grafika jest kilka tematów i gifach, poszukaj sobie.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

ruchome obrazki

Postprzez krzysieg » 7 maja 2005, o 16:22

dzieki. A jaki programik polecasz do gifów?
krzysieg
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 maja 2005, o 13:51

ruchome obrazki

Postprzez Tyhagara » 7 maja 2005, o 18:38

Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron