Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Wirus w Pajaczku?

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Wirus w Pajaczku?

Postprzez Marcin_Świerczyński » 2 października 2005, o 19:36

Witam,
Z Pajaczka 5.5.1 PRO korzystam od dnia premiery. Dzisiaj jednak najnowszy avast home wykryl w pliku Pajaczek.exe konia trojanskiego Win32:Ircbot-BG [Trj]. Przeskanowalem caly system, usunalem w/w plik i przeskanowalem system jeszcze raz - tym razem czysto. Sprawdzilem archiwum z instalacja Pajaczka - jest ok, wiec zainstalowalem go jeszcze raz. Znowu przeskanowalem caly folder Pajaczka i plik wykonywalny znow zostal uznany za zainfekowany. Moze to ktos potwierdzic? Dodam, ze monitor avasta, to przegapil.
Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18

Postprzez blackcat » 2 października 2005, o 20:41

Potwierdzam tą informację. Domyślam się, że definicje wyrusów nie są do końca dopracowane i stąd taki efekt (tak jak to było jakiś czas temu z innym antywirusem i plikami png)

Załączam obrazek:
Obrazek
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Postprzez Marcin_Świerczyński » 2 października 2005, o 22:11

Dzieki. A co na to Rafal?
Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18

Postprzez platekr » 3 października 2005, o 10:48

Blackcat ma rację. AV się myli. Nie pierwszy raz ma miejsce już taka sytuacja. EXE Pajączka jest zaszyfrowane i skompresowane, ma niestandardowy nagłówek i niektóre AV mogą rozpoznawać ten naglówek niepoprawnie. Zazwyczaj jednak kolejna aktualizacja bazy wirusów programu AV koryguje ten problem.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez blackcat » 3 października 2005, o 13:46

blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Postprzez Marcin_Świerczyński » 3 października 2005, o 15:29

Zgadza sie. Dzieki.
Marcin_Świerczyński
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 sierpnia 2004, o 12:18


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron