Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Layout

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Layout

Postprzez vilano » 27 grudnia 2005, o 02:10

Moj pierwszy layout zrobiony w Phtoshopie. Proszę o cenne uwagi i wskazówki co dodać a co poprawić.
http://vilano.w.interia.pl/germany.jpg
vilano
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 listopada 2004, o 22:45

Layout

Postprzez rafalzaq » 27 grudnia 2005, o 02:27

Przy rozdzielczości 800x600 może trochę rozciągać stronę. Szerokość 760 px jest chyba bezpieczna (ale nie musisz aż tyle zwężać).
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Layout

Postprzez Tyhagara » 27 grudnia 2005, o 13:00

Kiepskie przejścia pomiędzy grafikami. Niedbale albo nieumiejętnie wycięte logo oraz piłka. Kolorystycznie jakoś tak smutno.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Layout

Postprzez Winston_Wolf » 27 grudnia 2005, o 13:39

Podobnie jak Tyhagara .. przejścia między zdjęciami.. tak własciwie to co jest na tym pierwszym od lewej.. pod logo ?! Linia przejscia miedzy zdjęciami, a tłem.. wygląda jakby była w Paint'cie robiona.. cień do ramki po lewej (prawdopodobnie menu) też jakiś taki... nie pasuje za bardzo..
Poza tym zdjęcia i logo zrobiłbym w kolorze..
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez vilano » 28 grudnia 2005, o 12:26

Szerze powiem że mi się też te przejscia nie podobają ale nie wiem jakim sposób wykorzystać aby przejścia pomiędzy zdjęciami były niewidoczne. Wtedy zrobiłbym to w kolorze. Moze ktoś rzuciłby jakieś rozwiązanie.
Przypominam że są to moje pierwsze kroki w PS
vilano
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 listopada 2004, o 22:45

Postprzez Tyhagara » 28 grudnia 2005, o 18:37

To nie takie proste, bo technikę dobierasz do zdjęcia, a nie na odwrót. W zależności od tego jakie masz zdjęcia i jak chcesz je połączyć zastosujesz odpowiednią metodę, z tym że metod może być kilka i każda będzie odpowiednia.
Najprostszym sposobem na połączenie zdjęć jest użycie gumki.
Nałóż zdjęcie jedno na drugie, tak żeby fragment pierwszego zdjęcia pokrywał fragment drugiego. Czyli nakładają się tylko częściowo. Teraz bierzesz zwykłą gumkę i ustawiasz jej przeźroczystość (opacity) na jakieś 10% - 20% i wymazujesz powolutku fragmenty tego zdjęcia które jest na wierzchu. Wymazujesz aż granica pomiędzy zdjęciami się zatrze.
Najczęściej polega to na tym, żeby tło na zdjęciu które jest u góry, wymazać na tyle, aby prześwitywało zdjęcie z pod spodu, w ten sposób oba zdjęcia się zlewają w jedno.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09


Powrót do Grafika i obróbka zdjęć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron