Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Zmiany w serwisie

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Zmiany w serwisie

Postprzez platekr » 30 stycznia 2007, o 22:44

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Zmiany w serwisie

Postprzez LEMUR » 30 stycznia 2007, o 23:55

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez Skorpion9312 » 31 stycznia 2007, o 16:26

Skorpion9312
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 182
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 15:01

Postprzez LEMUR » 31 stycznia 2007, o 16:29

LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez wojak7 » 31 stycznia 2007, o 23:31

Dokładnie jak mówi LEMUR wszystko jest na głównej stronie, a w dodatku wszystko jest w RSS-ach również dostępne.
wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02

Postprzez lockoom » 1 lutego 2007, o 09:41

Ja tu tylko przelotem :) Widać wyraźne opóźnienie kilku sekundowe przy ładowaniu głównej treści. Tzn. niemal od razy widzę nagłówek i część menu, a dopiero po zauważalnym czasie reszta. Może jestem wyczulony, ale przyzwyczaiłem się do progresywnego ładowania stron przez Operę i to po prostu widać. Baza wolno działa?
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez Wydra707 » 1 lutego 2007, o 13:40

Jako żem stary dziad, z sentymentem wspominający pierwsze forum, ponarzekam na obecne. Proszę traktować to jak dodatek do mnóstwa pozytywnych opinii, które na pewno się tu pojawią.

1. Mało czytelne teksty
Czy ktoś pamięta duże i czytelne litery pierwszego forum? Do obecnych: maleńkich, ciemnoszarych na jasnoszarym tle, powinniście dodawać szkło powiększające! Ja wiem, że miniaturyzacja w modzie, ale to utrudnia czytanie. A do czego służy forum, jak nie do czytania? Jeśli czcionka musi być mała, niech chociaż będzie czarna.

2. Rozpraszające dodatki
Nie jestem zachwycony niebieskawą tonacją o trudnej do uchwycenia barwie (płynne przejścia tonalne) w połączeniu z pstrokatymi guziczkami i ikonkami. Ale wygląd to rzecz gustu. Gorzej, że te dodatki są „mocniejsze” niż główny tekst postów i rozpraszają uwagę. A przecież to treść jest na forum najważniejsza.

3. Wąska kolumna
Serwisu nie daje się rozciągnąć na szerokość okna. Nie wiem, czy to celowe działanie, czy moja nieumiejętność odnalezienia stosownych ustawień. Po odliczeniu wszystkich ozdobników, na merytoryczną zawartość forum pozostaje pasek o szerokości ok. 370px. Tekst na tak wąskiej kolumnie ma mnóstwo błędów składu (duża szansa na podział wiersza w niewłaściwym miejscu), co wygląda mało profesjonalnie, szczególnie w artykułach.

4. Zbyt nowoczesna konstrukcja..?
Widzę, że serwis nastawia się na użytkowników nowoczesnego sprzętu (strona pisana w XHTML-u). W efekcie przy wyświetlaniu Explorerem starszym niż 6 (moim IE5.5) pojawiają się przesunięcia, gdzieniegdzie puste „dziury” czy niewłaściwe szerokości obiektów. Np. cała właściwa treść głównej strony (prawy panel) spada poniżej lewego panelu z menu. Po otwarciu strona wydaje się więc pusta… Jeśli użycie XHTML-a jest celowe, przydałby się stosowny komunikat w rodzaju „posiadaczom starszych komputerów dziękujemy”. Bez niego mogą odnieść wrażenie, że serwis ma błędy.

5. Przerost formy nad treścią
Kod tej strony (sam kod, bez grafik), w chwili gdy piszę ten post, ma 65,5 tysiąca znaków. Z tego tekst wyświetlany na stronie zajmuje 7700 znaków. Z czego merytoryczna treść to 2100 znaków (reszta to linki, menu, selecty i inne dodatki). W ten sposób do jednej strony maszynopisu treści, pobrałem 25 stron maszynopisu z opisem „formy”… Oto miara „przerostu formy nad treścią” ;-)

Pozdrawiam
Paweł
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez LEMUR » 2 lutego 2007, o 10:25

zmienilbym jeszcze wyswietlanie zawartosci w tagu [ CODE ] po co te scrolle?
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Postprzez wojak7 » 2 lutego 2007, o 12:49

scrole po to, że jak umieścisz długi kod w formie jednego wyrazu, to się rozwala strona.
wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02

Postprzez Skorpion9312 » 23 lutego 2007, o 16:57

Skorpion9312
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 182
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 15:01


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron