Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Pilne - problem w 5.9.3

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Pilne - problem w 5.9.3

Postprzez Przemo778 » 27 kwietnia 2010, o 13:20

Może jest to celowe działanie ale dla mnie jest to gigantyczny błąd
i całkowicie zbędne funkcje programu:
ogólnie dużo pracuję z tekstem w bazach i używam również pajączka do podmiany części tekstów (jak się da to regularkami a jak nie to ręcznie)
do tej pory przy podmianie tekstu wystarczyły 2 (jedna ręka - klawisze n-nastepny i z-zamien ) druga na myszy i człowiek szczęśliwy.
aktualnie dodaliście totalnie zbędne funkcje które jak dla mnie próbują zastąpić przycisk ZAMKNIJ ale PO CO.

dodaliście zbędne 3 radia na dole:
1 - kursor w edytor (traci fokus okna i jak nacisnę n lub z to zamienia tekst w edytorze na n lub z )
2 - kursor w oknie (super ALE DLACZEGO FOCUS NA POLE TEKSTOWE (znajdź tekst) !!!! znow brak możliwości użycia skrótu zamienia tekst w tym polu zamiast działać jak skrót)
3 - zamknij okno - po co mam przycisk Zamknij a skoro do wyszukiwania i tak muszę użyć myszy to co mi zależy kliknąć Zamknij ?

Aktualnie z tą zbędną nowinką żeby działać z klawiatury muszą używać obu rąk (trzymać cały czas alt i drugą klikać po z i n jedną ręką się tego nie da wykonać bez zwichnięcia palców)

Bardzo proszę o wskazanie gdzie mam wyłączyć te zbędne radia (żeby się nie pojawiały - jeśli nie ma postuluję o dodanie takiego checkboxa w opcjach), ewentualnie czy jest możliwość downgradu programu? bo dla mnie jest to piekielnym utrudnieniem w pracy, a aktualnie mam kilkaset stron a4 do przerobienia więc prosze o szybką informację.
Przemo778
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 19:14

Pilne - problem w 5.9.3

Postprzez Przemo778 » 27 kwietnia 2010, o 14:07

jeszcze jedna uwaga odnośnie okna wyszukiwania: wyświetla się powyżej wszystkich okien zamiast jak było powyżej pajączka. teraz jak mam otwarte wyszukiwanie i przechodze między oknami to to okienko NON stop wisi na oczach ;(
Przemo778
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 19:14

Pilne - problem w 5.9.3

Postprzez platekr » 27 kwietnia 2010, o 20:32

ad 1) Przeczytałem trzy razy i przepraszam, ale nie rozumiem w czym problem

ad 2) U mnie okno jest tylko ponad Pajączkowymi. Może to efekt jakiejś nakładki dodającej przyciski do paska tytułu okien w systemie albo jakiś inny program działający w tle, albo nie wiem co ;) W zakresie pozycji okna nic się nie zmieniło między 5.9.3 a poprzednimi.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Pilne - problem w 5.9.3

Postprzez Przemo778 » 27 kwietnia 2010, o 23:17

:) pisałem w nerwach po zainstalowaniu nowej wersji, a przed pracą.
na spokojnie w oknie wyszukiwania/zamiany dodaliście na dole 3 pola radiowe 1 pole przenosi kursor po znalezieniu na edytor (czyli traci fokus okienko wyszukiwania), 2 pole ma po naciśnięciu szukania zostawić fokus na wyszukiwaniu (ale oprócz fokusuje w polu tekstowym (tekst wyszukiwany) - i tu mam problem, bo skrót klwiszowy następne i zastąp (czyli n i z) jak nie ma fokusa na polu textowym tylko na okienku wyszukiwania działa BEZ ALT - czyli operowaliśmy 2 przyciskami czyli 2 palce - aktualnie, fokus po znalezieniu czegoś (przy zaznaczonej 2 opcji radia) wchodzi w edycje tekstu szukanego czyli jak nacisną znów 'n' to zmienie tekst szukany zamiast szukać następnego (aktualnie muszę gimnastykować palce trzymając ALT i klikając n lub z).
Ponieważ jaśniej pisemnie tego nie wyjaśnie, a prawdopodobnie przejdzie ta uwaga bez większego echa, dodam tylko że nie zawsze nowinki muszą być dobre, a łatwo przedobrzyć i coś poprostu sp..... :) - przeinsatluje sobie wersje poprzednia pająka (który nawiasem mówiąc jest najlepszym programem jaki miałem okazję używać) i już się powstrzymam od przyszłych aktualizacji.

Osobiście nie widzę w ogóle sensu w dodaniu tych 3 opcji na dole okienka wyszukiwania (jak pisałem rozbiliście 1 przycisk zamykania na 3 opcje wątpliwej potrzeby).
a co do samego okienka to u mnie na winxp na ful aktualkach Microsoftu przy średnio 10 - 15 oknach otwartych jednoczenie (różnych narzędzi) po zainstalowaniu nowej wersji okienko wyszukiwania mam zawsze on top nad wszystkimi oknami.
Przemo778
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 19:14

Pilne - problem w 5.9.3

Postprzez platekr » 28 kwietnia 2010, o 09:54

A nie lepiej włączyć wyszukiwanie z pytaniem przy zamianie i korzystać z okna TAK/NIE zamiast "Znajdź Następny" ?

Co do sensu, to ma on źródło w tym, że właśnie tyle było propozycji sposobu funkcjonowania tego okna. Jedni uzytkownicy wolą jak wchodzi do edytora, jedni jak zostaje w oknie, inni jak się zamyka. Chcąc zadowolić wszystkich zrobione jest tak, jak jest. Kilka osób napisało, że rozwiązanie super się sprawdza. Focus w tekstowym, też jest przydatny, gdy po wyszukaniu jednego chce się wprowadzić kolejny tekst. Ale to znów kwestia subiektywna. Idąc za doświadczeniem nie będę robił kolejnych radiobuttonów do wyboru czy focus zostaje czy nie :-)
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron