Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z podglądem

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z podglądem

Postprzez jun_dymek » 30 maja 2011, o 14:26

Witam

Niespodziewanie pojawił się u mnie problem z podglądem plików z rozszerzeniem php. Po prostu nagle podgląd przestał działać - program zamiast otworzyć podgląd w wybranej przeglądarce po prostu proponuje zapisanie pliku na dysku. Gdzie może leżeć problem? Nie chodzi mi oczywiście o uruchamianie skryptów. Wcześniej podgląd po prostu pomijał skrypty i wyświetlał "okrojony" plik. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
jun_dymek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 września 2010, o 19:07

Problem z podglądem

Postprzez platekr » 3 lipca 2011, o 10:43

Do podglądu plików PHP potrzebny jest działający lokalnie serwer Apache lub zdefiniowanie mapowania dla plików PHP otwieranych zdalnie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w pomocy lub w artykule o podglądzie lokalnym PHP.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z podglądem

Postprzez jun_dymek » 15 kwietnia 2013, o 09:32

Witam

Problem powrócił. Z tego co pamiętam poprzednim razem wystarczyło przeinstalowanie Pajączka. Teraz niestety nie pomaga. Dodam, że nie chodzi mi o podgląd skryptów php tylko zwykły podgląd strony napisanej w htmlu z rozszerzeniem php - wcześniej nie były potrzebne żadne kombinacje z Apache lub mapowaniem - po prostu wszystko działało. Korzystam z wersji 5.9.5. Dodam jeszcze, że na drugim komputerze podgląd działa bez zarzutu...
jun_dymek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 września 2010, o 19:07

Re: Problem z podglądem

Postprzez platekr » 15 kwietnia 2013, o 13:44

Podgląd plików PHP wymaga zainstalowania serwera, który interpretuje kod PHP i wyświetla wynik działania skryptu. Jeśli skrypt jest plikiem HTML o rozszerzeniu PHP (nie ma w nim kodu PHP), to można do jego wyświetlania użyć zwykłej przeglądarki lub podglądu wbudowanego. W tym celu należy przypisać plik PHP do plików rozpoznawanych przez przeglądarkę systemową. Jesli chodzi o podgląd wbudowany w Pajączka, to działa od razu (o ile w systemie jest zainstalowany MS Internet Explorer, o którego oparty jest wbudowany podgląd). Podgląd w zewnętrznej przeglądarce wymaga przypisania plików PHP do przeglądarki. Nadmienię jednak, że kod PHP nie będzie z pewnością przetwarzany w takiej sytuacji, gdy nie przechodzi przez serwer Apache i interpreter PHP.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z podglądem

Postprzez jun_dymek » 15 kwietnia 2013, o 18:11

Gamoń ze mnie. Problem nie leży w pajączku tylko w systemie. Na komputerze, w którym występuje problem .php nie otwierają się przy użyciu przeglądarek. Nie mam pojęcia jak to naprawić, pomijając stawianie systemu na nowo. Ma ktoś może jakiś pomysł?
jun_dymek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 września 2010, o 19:07

Re: Problem z podglądem

Postprzez platekr » 19 kwietnia 2013, o 23:43

Najprościej (Windows 7, Vista) będzie otworzyć menu Start Windows i w polu "Wyszukaj..." wpisac tekst "Programy domyslne". Znajdzie narzędzie do przypisywania dokumentów do programów i tam już będzie prosto.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z podglądem

Postprzez jun_dymek » 20 kwietnia 2013, o 16:53

Nie da rady w ten sposób. Szukałem rozwiązań w internecie, ale nigdzie nie znalazłem pomocy. Trzeba będzie pewnie przeinstalować system.
jun_dymek
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 września 2010, o 19:07


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron