Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z kodowaniem znaków francuskich

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z kodowaniem znaków francuskich

Postprzez tomwis » 12 czerwca 2013, o 14:39

Choćbym nie wiem jak się starał zmieniać ustawienia Pajączka to nie mogę poprawnie wkleić do Pajączka 5.9.8 francuskiego znaku: è

Zamiast tego pojawia mi się zawsze coś takiego, dwa znaki: e`

Da się to jakoś ustawić, czy to jest błąd w programie?
tomwis
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 czerwca 2013, o 14:30

Re: Problem z kodowaniem znaków francuskich

Postprzez platekr » 13 czerwca 2013, o 10:31

Konieczna jest konfiguracja Windows do korzystania z Unicode lub może Pan korzystać do wklejania z edytorka Unicode, który włącza się poprzez polecenie z menu Narzędzia / Inne narzędzia / Edytorek Unicode. Konfiguracja Windows na podobnej zasadzie jak w tym artykule tylko należy wybrać jęz. francuski zamiast polskiego. http://www.creamsoft.com/blog/angielska ... kacji.html
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z kodowaniem znaków francuskich

Postprzez tomwis » 13 czerwca 2013, o 11:49

Za pomocą Edytorka Unicode w Pajączku wkleja mi samo e bez akcentu. Poza tym to jest znak z UTF-8. Jeśli chodzi o ustawienia w Windows to wydaje mi się to dziwne, bo nie mam tego problemu w innych programach ( Notepad++, Sublime Text 2). Ten mały błąd powoduje że nie używam Pajaczka gdy tylko robie stronę w wersji Francuskiej.
tomwis
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 czerwca 2013, o 14:30

Re: Problem z kodowaniem znaków francuskich

Postprzez platekr » 13 czerwca 2013, o 12:46

Pajączek nie posiada niestety edytora, który działałby natywnie w Unicode. Wykonywana jest konwersja w locie na bieżącą stronę kodową Windows przy zapisie i odczycie. Rozwiązaniem więc, jeśli można tak nazwać tę niedogodność, będzie wklejanie przez schowek w innym programie, a następnie otwieranie dokumentu w Pajączku, co powinno już skutkować poprawnym wklejaniem. Spróbuję jeszcze jakoś rozwiązać to w przyszłości z tym schowkiem...
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron