Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez Fatsman » 13 listopada 2013, o 01:22

Witam.
Podczas próby obejrzenia tworzonego dokumentu w dynamicznym podglądzie otrzymuję okno z komunikatem, którego treść podaje poniżej:
"Wystąpił błąd podczas próby utworzenia przeglądarki dynamicznego podglądu"
"Wygląda na to, że wybrana w ustawieniach przeglądarka nie jest prawidłowo zainstalowana"

Obojętnie czy ustawię jako domyślną przeglądarkę Internet Explorer czy Firefox i obojętnie czy jest dokument już dawno utworzony czy właśnie tworzony.
Jak sobie z tym błędem poradzić? Proszę o pomoc.
Windows 7 64, IE 9
Fatsman
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 listopada 2013, o 01:08

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez platekr » 13 listopada 2013, o 10:50

Komunikat taki pojawia się, gdy Pajączek nie może wykorzystać przeglądarki jako obiektu wbudowanego w program. Przyczyną może być niepoprawna instalacja MSIE lub Mozilla (o ile została zainstalowana kontrolka Mozilla Control - instalacja Firefoxa nie wystarczy). Proponuję reinstalację MSIE lub aktualizację systemu. Właśnie ukazała się wersja MSIE 11 w Windows Update dla W7 64 bity, której to wersji również używam.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez Fatsman » 13 listopada 2013, o 11:38

Tylko dla Pajączka okazuje się, że IE jest niepoprawnie zainstalowany. Poza tym nie mam z tą przeglądarką najmniejszych kłopotów. Dziwny zbieg okoliczności, że dotyczy to także Firefoxa. Na czym miałaby polegać "prawidłowa instalacja" jeśli w jej trakcie wszystkie okna przechodzą poprawnie? Na marginesie. IE 11 na moim komputerze ma problemy z wyświetlaniem zjawisk fleszowych dlatego nie instalowałem wcześniej wersji 10.
Fatsman
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 listopada 2013, o 01:08

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez platekr » 13 listopada 2013, o 12:28

Jeśli chodzi o Firefox, to już pisałem, że domyślnie nie jest dostępny do podglądu wbudowanego. Należy zainstalować samodzielnie MozillaControl.

Jeśli chodzi o problem z IE, to proszę o informację w którym miejscu ustawił Pan MSIE jako domyślny dla podglądu dynamicznego. Być może ustawił Pan MSIE jako podgląd domyślny zewnętrzny, a dla podglądu wbudowanego nadal zdefiniowana jest Mozilla, która nie funkcjonuje bez Mozilla Control. Najlepiej proszę o umieszczenie tutaj zrzutu ekranowego, gdzie będzie widać konfigurację domyślnego podglądu, na którą się Pan powołuje.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez Fatsman » 13 listopada 2013, o 12:57

Chciałem dołączyć screen ale nie wiem gdzie wywołać okienko dołączające plik graficzny. jeśli mi Pan podpowie to pod koniec dnia pokaże graficznie mój problem.
Fatsman
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 listopada 2013, o 01:08

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez platekr » 13 listopada 2013, o 13:53

Niestety można dołączyć grafikę tylko poprzez link. Może Pan umieścić na jakimś serwerze hostującym pliki graficzne,. np. tutaj http://www.occur.pl/index.html
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez Fatsman » 13 listopada 2013, o 20:31

Zainstalowałem IE 11 dla Windows 7 i Pajączek "zgodził" się w końcu na dynamiczny podgląd dokumentu:)
Ten temat uważam za zamknięty na tym etapie. Dzięki za pomoc:) Także o serwerze hostującym pliki graficzne.
Program jest gigantycznie rozbudowany. To kombajn i ledwo wszystko mieści się w ekranie monitora. To nie zarzut bo każdy może czegoś innego oczekiwać od aplikacji i to znajdzie. Dobrze, że można chociaż zmodyfikować panele czyli je zamknąć.
Będę dalej poznawał Pajączka i zwracał się o pomoc w razie potrzeby, szczególnie, że na tym Forum odpowiedzi udziela sam autor programu!
Fatsman
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 listopada 2013, o 01:08

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez Fatsman » 13 listopada 2013, o 20:38

Zapomniałem zapytać czy jest gdzieś w wersji testowej widoczna informacja o ilości uruchomień pozostałych do końca dostępności do programu?
Fatsman
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 listopada 2013, o 01:08

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Postprzez platekr » 13 listopada 2013, o 21:04

Dziękuję za miłe słowa w tych trudnych czasach :)

Co do pytania o wersję testową, to niestety brak jest takiej informacji w ostatnich wersjach programu.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron