Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Problem z trybem wizualnym

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Problem z trybem wizualnym

Postprzez kusi30 » 14 listopada 2013, o 09:25

Witam,

jestem tu nowy więc chciałem się na początku przywitać.
Mam problem z trybem wizualnym, mianowicie mam szablon który edytuje za pomocą tego trybu a następnie przechodzę do kodu który kopiuje już we właściwe miejsce. Problem polega na tym że od kilku dni z niewiadomych mi przyczyn poprawiony tekst w trybie wizualnym nie zapisuje się gdy przejdę w tryb html a po przejściu z trybu html z powrotem do wizualnego wykasowane jest to co napisałem w tym trybie wizualnym. Co ciekawego podmienione linki zapamiętuje i nadpisuje do trybu html. Bardzo proszę o pomoc gdyż nie mogę pracować bez tej opcji.
kusi30
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 listopada 2013, o 09:15

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez bartkbn » 26 listopada 2013, o 11:30

Mam to samo. Może dlatego tak się dzieje że wersja testowa się skończyła?
bartkbn
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 listopada 2013, o 10:55

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez bartkbn » 2 grudnia 2013, o 14:31

Kupiłem program i dalej to samo. Zainstalowałem od nowa i nic nie pomaga.
bartkbn
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 listopada 2013, o 10:55

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez platekr » 2 grudnia 2013, o 22:38

Czy zauważalna jest jakaś prawidłowość w rodzaju, że problem pojawił się po instalacji aktualizacji do najnowszej wersji przeglądarki MS Internet Explorer? Jaki system Windows?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez bartkbn » 3 grudnia 2013, o 09:56

Możliwe, że w tym czasie miałem aktualizacje Mozilli Firefox (IE nie używam).System Windows 7 Ultimate 64x. Oprócz tego gdy przełączam na tryb wizualny automatycznie dokonują się "jakieś zmiany" bo zielona kropka zmienia się na czerwoną tak jakbym coś zmienił mimo, że nic nie robiłem.
bartkbn
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 listopada 2013, o 10:55

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez piocio » 3 grudnia 2013, o 10:15

Witam serdecznie!

Jestem nowy więc witam serdecznie.

Mam ten sam problem i dodatkowo padł edytor wizualny. Nie pokazuje mi znaczników HTML ani niewidocznych obramowań tabel. Mam zaznaczone w opcjach edytora aby pokazywał. Problem pojawił się jakieś 3 tygodnie temu. Mam 5 Pajączków i wszędzie to samo. Problem pojawił się na komputerach z system Windows 7 w wersjach 64 i 32 bit i Windows 8.1 64 bitowy, na XP nie sprawdzałem ale sprawdzę w wolnej chwili. Szukałem już wirusów i jest ich brak. Instalowałem czystą instalację na świeżo postawionym systemie Windows 7, po aktualizacji systemu i jest to samo, bez względu czy próbuję stworzyć nową stronę z kreatora czy edytować istniejące. Program działa tylko na jednym komputerze który nie był ponownie uruchamiany od 6 tygodni (około). Zmiana domyślnej przeglądarki nie pomaga.
Maja wersja Pajączka to 5.9.6 ale próbowałem instalacji 5.9.9 w wersji demo i dzieje się to samo.
piocio
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 grudnia 2013, o 09:07

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez platekr » 3 grudnia 2013, o 11:25

Wykonałem test na Windows 7 64 bit PL oraz Windows 8.1 EN z Pajączkiem Professional. Na Windows 7 jest MS IE wersja 11.0.9600.16428, a na Windows 8.1 MS IE w wersji 11.0.9431.224.

Edycja wizualna na Windows 8.1 EN działa tak, jak dotychczas. Zmiany w trybie wizualnym są nanoszone na kod. Nie zaobserwowałem więc takich problemów, jak opisane wyżej.

Natomiast w Windows 7 jest problem. Objawia się on tym, że po wejściu do trybu edycji wizualnej jakiekolwiek zmiany wprowadzane klawiaturą nie powodują zmiany statusu dokumentu na zmodyfikowany (czerwona ikona na zakładce). W związku z tym, przy opuszczaniu trybu wizualnego program nie nanosi zmian, gdyż wg informacji z komponentu podglądu, zmiany nie zostały dokonane. Podejrzewam, że przyczyna tkwi w zmianie zachowania kontrolki WYSIWYG po aktualizacji przeglądarki MS IE do najnowszej dostępnej wersji 11 (dokładny numer na początku mojej wiadomości). Tryb wizualny w Pajączku to de facto wbudowany w program Internet Explorer z włączonym trybem modyfikacji strony. Niestety wygląda na to, że po aktualizacji komponent MS IE na Windows 7 nie generuje zdarzenia informującego aplikację o wprowadzonych zmianach. Na Windows 8.1 i nieznacznie wcześniejszej MS IE w wersji 11 działa normalnie, a zatem wygląda to nie na zmianę w interfejsie komponentu trybu wizualnego wprowadzoną przez Microsoft, ale jakieś przeoczenie/błąd w przypadku kompilacji najnowszej wersji MS IE. Pozostaje liczyć na to, że kolejne aktualizacje Windows Update naprawią ten problem. Pozostaje to niestety poza naszą gestią. Rozwiązaniem tymczasowym, ale jakimś, może być downgrade do wersji MS Internet Explorer 11 z poprzedniego update lub w ogóle do MS IE wersja 10, czyli deinstalacja aktualizacji Internet Explorer.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Problem z trybem wizualnym

Postprzez piocio » 5 grudnia 2013, o 09:03

Nie działa mi edytor wizualny na Win 7 i 8, natomiast w XP wszystko jest OK. Problem to brak niewidocznych obramowań tabel oraz znaczników kodu. Strona jest w HTML.

Odinstalowanie IE 11 w Windows 7 przyniosło pożądane efekty.
piocio
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 grudnia 2013, o 09:07


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron