Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Zabezpieczanie źródła strony.

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Zabezpieczanie źródła strony.

Postprzez Andrew2x » 3 lipca 2003, o 18:13

Andrew2x
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lipca 2003, o 18:07

Postprzez dombek » 3 lipca 2003, o 18:20

dombek
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 58
Dołączył(a): 10 października 2002, o 21:46

Postprzez blackcat » 3 lipca 2003, o 18:38

blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Postprzez Wydra707 » 3 lipca 2003, o 22:07

Koledze chyba chodziło o to, że strony tego serwisu nie zapisują się w cache-u po pierwszym otwarciu (przynajmniej u mnie). Próba zapisu takiej strony na dysk faktycznie kończy się niczym (IE5.5). Ale po drugim otwarciu strony jest już OK - nie mam pojęcia dlaczego... To jednak nie ma nic wspólnego z zabezpieczaniem, jak sądzę.

"Zabezpieczanie" generalnie sprowadza się do generowania kodu strony przy pomocy skryptu z pliku pozornie "zaszyfrowanego". W Explorerze możesz dodatkowo zaszyfrować sam skrypt (przeczytaj "Jak zabezpieczyć swoje skrypty?" w dziale artykułów). W efekcie strona wyglądać będzie w podglądzie jak kupa niezrozumiałych znaków. Co więcej, pliki zewnętrzne dołączone do takiej strony nie zostaną razem z nią zapisane na dysku (ale i tak będą w cache-u - chyba, że i to wyłączysz).

Tyle, że na podejrzenie dowolnie zaszyfrowanej strony są metody i to zadziwiająco proste - pozwól jednak, że o nich nie napiszę.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Andrew2x » 4 lipca 2003, o 15:51

Andrew2x
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lipca 2003, o 18:07

Postprzez Wydra707 » 4 lipca 2003, o 21:00

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Andrew2x » 5 lipca 2003, o 13:14

Hmm... Ja jednak nadal pozostane przy swoim probowalem to edytowac EditPadem ktory z tego co mi wiadomo nie ma zadnych ogranicen co do objetosci kodu. Dodatkowo sprawdzalem to Notatnikiem+ :) ktory rowniez stwierdza ze stronka nie istnieji i pyta czy otworzyc nowa. A sama stronak jest zapisana na dysku jak najbardziej poprawnie bo poprostu jak klikne na plik html to mi sie ladnie spokojnie otwierapo,a dodatkowo po zamieni rozszezenia z html na txt spokojnie zagladam w kod. :wink:
Andrew2x
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lipca 2003, o 18:07


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron