przez platekr » 12 wrzeÅ›nia 2003, o 23:42
W 5.1.0 doszło wiele opcji związanych z kodowaniem edytowanych dokumentów. Nie jestem pewien, czy to co opisujesz (zpluta) jest związane z błędem czy niepoprawną konfiguracją (niepełną). Obecnie dokument zapisywany jest w róznym kodowaniu zależnie od kilku opcji:
Jeśli dokument nie ma przypisanego własnego kodowania pamiętanego w pliku ADD i ustawianego przez menu PISOWNIA/ZAPISUJ W KODOWANIU, to używane jest:
* jeśli dokument nie należy do żadnego serwisu WWW, to używane są kodowania domyślne z Ustawień/Edytor/Dokumenty/Domyślne kodowanie przy zapisie
* jeśli dokument należy do serwisu, to używane są kodowania domyślne serwisu ustawione w Własności serwisu/Dokumenty
* jeśli dokument należy do serwisu, a ten nie ma przypisanych domyślnych kodowań, to używane są kodowania domyślne z Ustawień/Edytor/Dokumenty/Domyślne kodowanie przy zapisie
Jeśli dokument ma ustawione własne kodowanie w pliku ADD (menu Pisownia/Zapisuj w kodowaniu), to to ustawienie ma priorytet nad wszystkimi innymi podrzędnymi ustawieniami tj. ustawieniami domyślnego kodowania w serwisie, do którego należy dokument i w ustawieniach.
Co do zgłoszenia gucia, to mam pytanie, czy przy kopiowaniu przez schowek z notatnika i wklejeniu do Pajączka od razu z polskich znaków robią się krzaki, czy dopiero przy zapisie. Czy możemy prosić o wystawienie gdzieś pliku, który otwierasz w notaniku i na pracy z którym można zaobserwować te problemy ?