Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Kodowanie.

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Kodowanie.

Postprzez sian » 22 marca 2004, o 14:31

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez sian » 22 marca 2004, o 14:41

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez lockoom » 22 marca 2004, o 16:48

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez sian » 22 marca 2004, o 18:18

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez lockoom » 23 marca 2004, o 00:50

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez sian » 23 marca 2004, o 10:44

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

kodowanie w IE6

Postprzez witraze » 28 marca 2004, o 01:30

witraze
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sierpnia 2003, o 22:00

odp

Postprzez michaelmiki » 28 marca 2004, o 08:44

michaelmiki
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 82
Dołączył(a): 5 marca 2004, o 14:19

kodowanie

Postprzez witraze » 28 marca 2004, o 11:11

Uzupełniające informacje do mojego problemu: pomaga przy wpisywaniu tekstu z poziomu przeglądarki, przełączenie się na klawiaturę ISO wtedy polskie znaki na stronie Web są generowane poprawnie, natomiast na ekranie w panelu administracyjnym (podczas edycji tekstu są krzaki).

To by było rozwiązaniem lecz co zrobić z tekstami wstawianymi przez schowek - tu byłbaby potrzeba konwersji tekstu. Próbowałem używać Pajączka lecz ten zapisuje w win (wstawienie przez schowek do Pająka i potem do edytora strony nie daje nic dobrego)

Nurtuje mnie jednak podstawowe pytanie: dlaczego u mnie jest kłopot, a na innych komputerach jest OK?

proba strony jest ustawiona na Mambo, pod http://www.wsrm.waw.pl/index.php
witraze
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sierpnia 2003, o 22:00

Re: kodowanie

Postprzez lockoom » 28 marca 2004, o 14:13

A twój Windows ma domyślnie polską klawiaturę zainstalowaną?

Pajączek koduje znaki w takim kodowaniu jakie jest podane w <meta> (można je też wymusić), a nie tylko win-1250.

A co do potrzeby zmiany przeglądarki. To wybróbujcie Operę albo Mozillę. Do IE raczej nie wrócicie. :)

/edit: Teraz dopiero spojrzałem na Twoją stronę. Wygląda na to, że część strony zakodowana jest poprawnie w iso-8859-2, a część jest cp-1250. Moja rada otwórz stronę w Pajączku, jęśli jakieś znaki będą wyświetlane niepoprawnie to je popraw, a potem zapisz. Jeżeli będziesz miał poprawnie zbudowany znacznik <meta http-equiv="Content-Type"... to Pająk zakoduje poprawnie wszyskie znaki.
Jeśli strona składa się z "klocków" tzn. części strony dołączane są np. w php przez include, to najprawdopodobniej te fragmenty nie będą miały zdefiniowanego znacznika <meta>, w takim wypadku będziesz musiał wymusić na Pajączku odpowiednie kodowanie - prawy klik na treści dokumentu-> Kodowanie-> Zapisuj w kodowaniu-> ...
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

kodowanie

Postprzez witraze » 28 marca 2004, o 19:11

Dzięki za odpowiedź natchnęła mnie ona i znalażłem rozwiązanie problemu!!
Było ono oczywiście prozaiczne :D
Strona widziana z sieci widziana była przez przeglądarkę jako ISO - 8852 i b. dobrze. Natomiast na stronie panelu administaracyjnego gdzie wpisywałem treść kodowanie przestawiało się na WIN. I mimo że ustawiłem cały portal na ISO to strona administracyjna chodzi jak chce. Tak więc muszę zawsze przy wpisaywaniu tekstu na stronie panelu admunistracyjnego zwracać uwagę na kodowanie przegladarki i ustawiać je ręcznie na ISO.
Ciekawe (choć może normalne) jest to że OPERA i Mozilla nie robi takich numerów. Przykre jest natomiast to że nie współpracują z edydorem WYSIWYG dołączonym do Mambo (Htmlarea2). Tak wiec pod Operą dobrze się pisze z palca , natomiast kopiowanie dokumentów przez schowek odpada, bo się rozsypuje całe foramatowanie.

Kurcze ile mnie czasu to zjadło zanim doszedłem do tych banalnych wniosków!!

Dziękuję za sugestie z przeglądarkami bo dzieki nim upewniłem się że to nie jest wina Mambo lecz M$E i tu zacząłem szukać, a wcześniej rzucałem podejrzenia właśnie na Mambo.
witraze
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sierpnia 2003, o 22:00

Re: kodowanie

Postprzez sian » 29 marca 2004, o 08:41

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

kodowanie

Postprzez witraze » 29 marca 2004, o 18:48

witraze
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sierpnia 2003, o 22:00


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron