Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

POMOCY!!Ramki w pajaczku i niechciane obramowanie

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

POMOCY!!Ramki w pajaczku i niechciane obramowanie

Postprzez Gitarenmasaker » 21 czerwca 2004, o 20:16

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Re: POMOCY!!Ramki w pajaczku i niechciane obramowanie

Postprzez lockoom » 21 czerwca 2004, o 21:45

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Dzieki, i niech Bozia w dzieciach wynagrodzi, tak jak i mnie

Postprzez Gitarenmasaker » 21 czerwca 2004, o 22:30

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Ratunku ponownie!!!!

Postprzez Gitarenmasaker » 21 czerwca 2004, o 23:09

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Postprzez Gitarenmasaker » 21 czerwca 2004, o 23:29

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Postprzez Gitarenmasaker » 21 czerwca 2004, o 23:31

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Postprzez ambiwalentny » 22 czerwca 2004, o 12:26

czy wiesz że jest coś takiego jak google? a odpowiednie forum?? przecież to dotyczy tylko pajączka

najpierw poszukaj, a dopiero potem pytaj (patrz przyklejony temat - pierwszy z brzegu)

w specyfikacji HTML 4.01 (jest w pajączku) nie ma takiego atrybutu framespacing jest za to marginwidth i marginheight odpowiedni dla poziomych marginesów oraz pionowych

pokaż kod który wygenerował pajączek może coś da się poradzić z resztą twojego problemu
ambiwalentny
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 stycznia 2004, o 12:59

Ambiwalentny... echh

Postprzez Gitarenmasaker » 22 czerwca 2004, o 17:46

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

PS

Postprzez Gitarenmasaker » 22 czerwca 2004, o 17:48

Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Re: PS

Postprzez lockoom » 22 czerwca 2004, o 19:00

1. Prosiłbym o stonowanie wypowiedzi.
2. Jeśli chodzi o framespacing to fakt jest to wymysł Microsoftu i nie znajduje się w standardzie. Tak dawno nie robiłem stron opartych na ramkach, że nie kojarze co i jak. Po prostu otworzyłem kurs Pawła Wimmera (notabene: jest w Pajączku po to by z niego korzystać) i znalazłem infomację o framespacing.
3. ambiwaletny ma rację powinieneś umieścić pytanie na innym forum, bo to nie jest błąd Pajączka. Skoro raz wygenerował kod, taki jak chciałeś, a za drugim nie to znaczy, że po prostu nie zaznaczyłeś odpowiednich opcji w generatorze
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez Wydra707 » 22 czerwca 2004, o 21:13

No to ja dorzucę odpowiedź ze swojego archiwum (napisaną dla kogoś innego, ale może się przyda):

(...) w Explorerze:

FRAMESPACING (atrybut autorstwa Microsoftu) oznacza dodatkową przestrzeń między ramkami nie licząc przestrzeni zajmowanej przez obramowania. Domyślnie MSIE przyjmuje 2 (tj. rozsunięcie ramek o dodatkowe 2px). Stosuje się we FRAMESET.

FRAMEBORDER oznacza, czy ma być rysowane obramowanie wokół ramek, ale nie wpływa na zarezerwowane pod obramowanie miejsce. Nawet jeśli FRAMEBORDER="0", to ramki nadal są rozsunięte (tylko samo obramowanie nie jest narysowane). Stosuje się we FRAMESET i FRAME.

BORDER określa przestrzeń między ramkami łącznie z grubością obramowań. W MSIE BORDER jest słabszy niż FRAMESPACING i FRAMEBORDER. Stosuje się we FRAMESET.

FRAMEBORDER w znaczniku FRAME dotyczy konkretnej ramki, i jest silniejszy niż FRAMEBORDER podany ogólnie dla wszystkich ramek (we FRAMESET). W sumie sytuacja jest skomplikowana (bo można jeszcze używać styli) i łatwo o instrukcje sprzeczne.

Pozbycie się obramowań polega na ustawieniu wszystkich tych atrybutów na zero (w znaczniku FRAMESET) (...). Dodatkowo ustaw FRAMEBORDER="0" dla każdej ramki (w znacznikach FRAME). Wtedy zabezpieczysz się na 130 procent.

(...)

Samo FRAMEBORDER="0" w ramach znaczników FRAME nie da pożądanego efektu. Obramowań co prawda nie będzie, ale pozostaną na nie miejsca pomiędzy ramkami. Dlatego trzeba do tego dodać w ramach FRAMESET albo BORDER="0", albo FRAMESPACING="0" (przy czym FRAMESPACING jest "silniejsze" niż BORDER, ale jest to atrybut dodany przez Microsoft).

W MSIE zamiast stosować FRAMEBORDER="0" w ramach każdej ramki, można to zrobić raz, w ramach FRAMESET.

(...)

Gitarenmasaker, może coś z tego zrozumiesz, a jak nie, to pytaj dalej :-)

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez Gitarenmasaker » 23 czerwca 2004, o 00:40

OK, jeszcze raz ja. Co do tego framespacing nieszczesnego.. wiem ze w specyficacji nie ma... kurs tamten najpierw przejrzalem i co prawda widzialem framespacing i nawet tego chyba uzylem, ale nic nie dalo wiec wywalilem i zapomnialem o tym.... teraz mi sie przypomnialo...
lecimy dalej...
generowanie blednego kodu... to jest temat troche dziwny... bo zawsze zaznaczam te same opcje przy tworzeniu ramek... nigdy nie chce obramowan itp.
ale zmierzam do czegos innego... mianowicie pajaczek generuje kod, ktory chwile potem uwaza za blednie skonstruowany (tzn. zglasza bledy). I mimo ze dziala wszystko to przy spradzaniu sa takie bledy jak na gorze... teraz pytanie od czego to zalezy?
Nie wolno stosowac znacznika frameset ... > w obrebie znacznika frameset....
ja wiem ze glupi jestem, ale chcialbymmoja glupote wyrzucic i dowiedziec sie dlaczego odczytuje to jako blad... bo jezeli blednie generuje, to jest to blad w programie i wtedy ten post znajduje sie we wlasciwym miejscu...

Nie wiem juz o co chodzi....

Wydra, dziekuje za tekst, podejrzewam ze zrozumialem... a jezeli nie, to zrozumiec sie postaram.. zaintrygowalo mnie to border... moze to on ma cos do czynienia....
aha poza tym kod wygenerowany ponownie ma wrecz identyczna skladnie, jak ten, co nie chcial dzialac... rozni sie jedynie iloscia i ukladem ramek... co smieszniejsze, nie ma w nim atrybutow border="0", jedynie frameborder="0"... z tym, ze wczesniej nie chcial tego zinterpretowac ani MSIE ani przegladarka pajaczka..
mimo to i tak pajacze jest moim uliúbionym edytorkiem...
kaal doskonalej roboty!
Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Postprzez Gitarenmasaker » 23 czerwca 2004, o 00:43

I mysle ze to ostatni post bedzie moj na razie...
Mianowicie mam do Was propozycje.. wygenerujcie jakis uklad np. 5 ramek (troche duzo, ale ja tyle uzywam - mozecie nazwac mnie megalmanem, ale tak mi odpowiada taki uklad) i sprawdzcie poprawdnosc kodu...
jezeli u Was wyjdzie, ze wszystko jest ok, to bedzie znaczyc, ze pajaczek ktorego aktualnie uzywam ma jakies konflikty osobowosci z moim systemem win XP :-)
To by bylo na tyle. Dziekue za uwage.
Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Postprzez ambiwalentny » 24 czerwca 2004, o 13:35

Ja jeszcze coś wyskrobię :)
Gitarenmasaker - Ty się zdenerwowałeś moją wypowiedzią, ale ja wcześniej twoją, bo nie chciało Ci się sprawdzić o co chodzi z tym nieszczęsnym framespacing. Może gdyby chciało Ci się sprawdzić nie byłoby wcale takiego długaśnego tematu... ale twoja wola denerwować innych...
Mi znalezienie zajeło 5 min. (może mniej) i wszystko znalazłem w pajączku. Pomoc (pamiętaj jest coś takiego) została napisana aby pomagać ;)

Co do twojego kodu sprawdziłem go zanim napisałem posta na forum, ale nie było żadnych błędów, wywnioskowałem stąd, że zmodyfikowałeś lub wygenerowałeś nowy kawałek kodu i dlatego poprosiłem o udostępnienie...

Za pomoca marginesow ktore Ci podalem jak się orientuje możesz uzyskać podobne efekty jak za pomocą framespacing...

Ja nie korzystam w ogóle z frame, wszystko generuje w tabelach i w ten sposób organizuje treść. Dla mnie jest to wygodniejsze...

Nie chciałem abyś poczuł się urażony moją wypowiedzią, ale chciałem wyraźnie zwrócić twoją uwagę abyś sam poszukał rozwiązania, a nie rzucał od razu pytanie na forum. Przecież mogłeś poszukać... zaznaczyć w swoim poscie że ten atrybut nie jest w standarcie, to nie była informacja do której ciężko było dotrzeć... Szanuj czas innych...

Pozdrawiam
ambiwalentny
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 stycznia 2004, o 12:59

Postprzez Gitarenmasaker » 24 czerwca 2004, o 18:01

Hej Ambiwalentny...
Wiec jeszcze raz zaczne, nie od poczatku, ale streszcze...
kod ktory zostal wytworzony przez pajaczka podalem na poczatku, nie modyfikowalem go, a bledy pajaczek sam wyszukal i potem pare razy jeszcze generowalem uklad ramek i za kazdym razem byly bledy w narzedziu sprawdzajacym poprawnosc kodu.. tzn. w kodzie wygenerowanym.
Dalej.. przegladalem pomoc w poszukiwamniu odpowiedzi i nie znalazlem (uwierz mi, temat ramek 4 razy czytalem)...
nie pomoglo w tym przypadku... mimo stosowaniazalecen tam zawartych....
nastepny punkt: tabele... w sumie sa dosc wygodnym narzedziem, ale u mnie niestety jest tak, ze jak raz laduje strone, to juz chcialbym, zeby grafiki nie ladowaly sie wiecej niz raz... wielu ludzi nadal korzysta z modemow, a grafiki musze uzyc niestety dosc sporo....
a co do marginesow jeszcze raz wracajac.. niezaleznie czy bnbym ich uzyl czy nie, to mnadal ta nieszczesna obwodka by zostala, wiec wcale mnie to nie urzadzalo.. no chyba ze sie myle i marginesy maja tzez jakas cudowna funkcje likwidacji obramowan (mowie to bez krzytyny zgryzliwosci)...
OK, to by bylo na tyle.
Pozdrawiam
Gitarenmasaker
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 czerwca 2004, o 20:09

Następna strona

Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron