Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

"Sesje w PHP na przykl. skryptu.autoryzacj" mi nie

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

"Sesje w PHP na przykl. skryptu.autoryzacj" mi nie

Postprzez medigrucha » 13 sierpnia 2004, o 22:36

otrzymałem komunikaty: 1) session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started
2) session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started
3) Cannot modify header information - headers already sent by (output started
medigrucha
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sierpnia 2004, o 22:18

Postprzez januzi » 14 sierpnia 2004, o 00:28

ehh .. manuala ktos nie czytal

wywolanie session, setcookie, header nalezy umiescic na samym poczatku strony w PIERWSZEJ LINII lub umiescic rozkazy ob_start() ; na poczatku strony oraz ob_flush() ; na jej koncu
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez oscar » 14 sierpnia 2004, o 06:02

Witam!
Jak słusznie zauważył januzi, wszystkie nagłówki muszą być przed jakimikowliek danymi wysłanymi do przeglądarki. Jeżeli nie możesz mieć pewności, że nic już nie "poleciało" używaj znaków @ przed funkcjami lub uzależniaj ich wysyłanie - nagłówków - stosując funkcję headers_sent(), lub podane wyżej: ob_start() i ob_flush().
Pozdro, Oscar
oscar
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 93
Dołączył(a): 9 lipca 2004, o 05:21

Postprzez danek » 17 sierpnia 2004, o 19:20

a ja nie deje ob_flush i dziala jak bym dał (i bardzo dobrze tak trzymać)
danek
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 czerwca 2004, o 14:48

Postprzez lockoom » 17 sierpnia 2004, o 22:14

ob_flush jest konieczny tylko wtedy gdy chcesz wysłać buforowaną treść przed zakończeniem skryptu. W przeciwnym wypadku nie jest to wymagane, ale należy to po prostu do "ładnego" stylu kodowania.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron