Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Od czego się zaczęło?

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Jaki program jako pierwszy służył Ci do projektowania stron internetowych?

 
Liczba głosów : 0

Od czego się zaczęło?

Postprzez blackcat » 13 listopada 2002, o 20:16

Ostatnio jakos nic się na forum nie dzieje, wszyscy czekają na nowego Pająka a ja przeprowadzam tutaj ankietę aby nie było nudno. No więc jeśli tworzysz strony internetowe to napewno od jakiegoś programu do tego celu zaczynałeś. Pytanie brzmi od jakiego. Jeśli w ankiecie powyrzej nie znalazłeś odpowiedniego pola to wpisz się w tym temacie, oczywiście z własnej niewymuszonej woli. :wink:

No ja osobiście zaczęłem od Windows'owego Notatnika (bardzo prymitywny i prosty programik) a następnie przerzuciłem się na genialnego Pajączka.
Ostatnio edytowano 30 sierpnia 2004, o 12:00 przez blackcat, łącznie edytowano 1 raz
blackcat
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 października 2002, o 16:25

Front Page Express :)

Postprzez paco » 13 listopada 2002, o 21:09

Ja zaczynałem właśnie od FP Expressa - już nawet nie pamiętam czemu :). Potem bawiłem się w Notatniku (podczas czytania kursu Pawła Wimmera i zauważeniu ile FPE robi śmieci). Po Notatniku był już Pajączek (najpierw 2.1 :)).
paco
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 października 2002, o 16:05

FP

Postprzez Santana » 13 listopada 2002, o 21:18

Zaczynałam od Front Page'a i do dziś przeklinam to paskudztwo! Zniechęcił mnie do robienia stronek :( ech... gdyby nie Pajączek:) ale to już chyba wiecie :P
Santana
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 210
Dołączył(a): 30 września 2002, o 13:20

Postprzez lucas » 13 listopada 2002, o 21:46

A ja tak swoiście - zaczynałem od VI'a - to prawie to samo co notanik (tyle że dużo lepszy, tańszy, bardziej niezawodny i z mniejszymi wymaganiami), ale bardziej mi podchodził, głównie dlatego, że w owych czasach początków bawiłem się jeszcze linuxem i było mi z nim dobrze. No ale wymagania firmy i Pajączka :( -- uff trzeba męczyć się w Windowsem
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez reggi » 13 listopada 2002, o 21:52

No jak ogromna rzesza młodych webmasterów zaczynałem od poczciwego Fronpejdż Ekspresa :)
Zacząłem, nawet zrobiłem nim jedną stronę (nie taką małą) i... miałem dość.
Muszę jednak przyznać, że to był na prawde świetny program do stawiania pierwszych kroków przez młodych adeptów sztuki wwwodzenia - szkoda, że go tearz nie ma w IE.

"A niech gadają", ale dzięki niemu 'zakumałem' o co chodzi w ROWSPAN i COLSPAN itp. i na prawde pomógł mi w stawianiu pierwszych kroków.

Jak nadmieniłem - szybko przestał mi wystarczać, no ale przecież nie został napisany dla 'wyczynowych sprinterów', lecz raczej dla 'raczkujących niemowwwlaków'

Potem zahaczyłem o HomeSite i raczkującego DreamWeawera (chyba się wtedy inaczej nazywal, ale nie pamiętam - może mi się pokręciło), no wkrótce potem 'Pająk rozpiął sieć...' :) Najpierw 2, potem zaraz poczciwa stara czwóreczka.

No i teraz... hehe... piąteczka (to jest miodzio.... :)
reggi
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 360
Dołączył(a): 30 września 2002, o 10:36

Postprzez TeNciN » 13 listopada 2002, o 23:01

Witam...

Moja pierwsza strona powstala w trzech programach jednoczesnie :) Najpierw notatnik, ale nie skonczylem nawet jednego pliku w nim edytowac, kiedy trafil mnie szlag i siegnalem po jakies cos dziwne, nawet nazwy nie pamietam, takie w stylu Edit+. Nad ta sama strona pracowalem takze w Vi i uznalem to za rozwiazanie optymalne. Potem nastal czas windy i Edit+ (chyba '98). Na Pajaka przeszedlem jakos tak w okolicach wersji 4.5. Od tej pory nic sie juz nie zmienia. Pod winde Pajak, pod *nix nadal Vi. Czasami E+, bo ma pare fajnych wodotryskow :)

Pozdro...:)
TeNciN
TeNciN
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 października 2002, o 19:10

Postprzez lockoom » 13 listopada 2002, o 23:29

Ja zaczynalem od Front Page'a. Straszne to bylo... jak bardzo mnie dobilo powinien pokazac fakt, ze pozniej przez jakis czas uzywalem Notatnika. Nie pytjcie czemu nie scignalem jakiegos edytora... Glupi bylem i mlody :) Potem juz byl Pajaczek. To byl pocztek wielkiej milosci :)
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez Wydra707 » 14 listopada 2002, o 22:27

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez mb2308 » 17 listopada 2002, o 17:04

mb2308
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 listopada 2002, o 12:05

Postprzez dombek » 18 listopada 2002, o 00:01

dombek
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 58
Dołączył(a): 10 października 2002, o 21:46

Ten pierwszy raz ;) !!!

Postprzez KaWuHa » 2 grudnia 2002, o 20:42

KaWuHa
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 grudnia 2002, o 15:13

Postprzez DEXTER:) » 10 sierpnia 2004, o 15:36

Sfoją pierwszą stronę zrobiłem w Corel'u 9 :)
A w trybie tekstowym w [********] 3.2

----lucas---
ups jakoś tego wcześniej nie zauwazyłem ;)
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez wojak7 » 12 sierpnia 2004, o 11:30

wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02

Postprzez antyqjon » 30 sierpnia 2004, o 10:15

Ja zaczynałem od FP ale nie Expressa, tylko tego z Office'a 2000. Zrobiłem nim stronkę składającą się ledwo z kilku plików i... miałem dość. Wtedy znalazłem gdzieś Pajączka bodajże 4.8.0, kupiłem go... i nagle sobie uświadomiłem, jakie to może być proste :D Teraz pracuję w Pajączku 5.3.0 - piszę w (X)HTML-u, PHP, JS, Pascalu i paru innych językach i to wszystko w jednym sympatycznym edytorze :)
antyqjon
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 99
Dołączył(a): 4 października 2002, o 15:17


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron