Navigation:  »No topics above this level«

Zapisywanie efektów odzyskiwania

Return to chapter overview

Recover My Files - Program do odzyskiwania danych | Polski V4

___________________________________________________

Zapisywanie efektów odzyskiwania

Gdzie można zapisywać pliki?

Odzyskane pliki muszą być zapisywane na inny dysk niż ten, z którego są odzyskiwane. Może to być inna partycja na tym dysku, drugi, fizycznie inny dysk, karta pamięci, napęd Flash, dysk USB, płyta CD lub DVD (nagrywanie jest dostępne bezpośrednio w Recover My Files z menu "Odzyskaj").

Funkcja zapisu odzyskanych plików wymaga aktywacji, a więc wykupienia licencji.

Jak wskazać pliki, które mają być zapisane?

W oknie szczegółów (3) należy zaznaczyć plik, który chcemy zapisać, jak pokazano na poniższym zdjęciu. Można wybierać wiele plików na raz:

.2.Aby wybrać plik lub folder, proszę zaznaczyć kwadrat obok pliku lub folderu.
.3.Aby wybrać grupę plików, proszę przytrzymać klawisz SHIFT podczas zaznaczania (dla grup) lub CTRL (dla pojedynczych elementów).

image15

Domyślnym ustawieniem zapisu jest zapisywanie plików i folderów z wykorzystaniem oryginalnych nazw plików i ścieżek, jakie są wyświetlane w kolumnie "Folder" ekranu rezultatów.

Używanie "Zapisz jako"

Proszę odnotować, że kliknięcie na ikonie menu dołączonego do przycisku "Zapisz pliki" i wybranie polecenia "Zapisz pliki jako" spowoduje, że dla każdego zaznaczonego do zapisu pliku, będzie konieczne podanie lokalizacji, co może być czasochłonne i uciążliwe, przy dużej liczbie plików. Zalecamy, aby używać polecenia "Zapisz pliki jako" w przypadku małej liczby plików do zapisu.

Po zapisaniu pliku, zaznaczenie na liście jest automatycznie wyłączane.

Potencjalne problemy: Zapisywanie wyników odzyskiwania

Problem:

Nie mogę zapisywać plików na dysku, z którego są one odzyskiwane.

 

 

Rozwiązanie:

Nie jest możliwe zapisywanie odzyskanych plików na tym samym dysku, z którego one pochodzą, gdyż może to spowodować nadpisanie informacji o odzyskiwanych plikach i ich trwałą utratę. Musisz zapisywać pliki na innym dysku, partycji, dyskietce, dyskach zewnętrznych, kartach pamięci, płytach CD lub DVD.

 

 


 

Problem:

Nie mogę zapisać plików na płycie CD ani DVD.

 

 

Rozwiązanie:

Jeśli wyświetlany jest błąd podczas próby zapisywania plików na płycie CD/DVD sprobuj najpierw użyć innego nośnika CD/DVD.

 

 


 

Problem:

Pliki, które odzyskałem i zapisałem, są uszkodzone. Nie mogę ich otworzyć.

 

 

Rozwiązanie:

Sprawdź podgląd odzyskiwanych plików w oknie podglądu Recover My Files. Jeśli są poprawnie wyświetlane, mogą być udanie zapisane i odzyskane.

Pliki odzyskane z błędami można również w ostatecznej sytuacji próbować naprawić specjalnymi narzędziami. Przykładowo dla plików PST z Microsoft Outlook istnieje narzędzie Scanpst.exe, które naprawia takie pliki. Poszukaj w Internecie odpowiednich narzędzi.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

© Copyright GetData 2009

Data Recovery Software | www.creamsoft.com/odzyskiwanie-danych/recover-my-files/