Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Dlaczego IE?!

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Czy nadal używasz Internet Explorera ?

 
Liczba głosów : 0

Dlaczego IE?!

Postprzez Winston_Wolf » 15 kwietnia 2005, o 16:40

Ciagle nie moge zrozumiec dlaczego niektorzy nadal uzywaja tej starej i ulomnej "przegladarki"..

Nie wiem.. moze mam jakies uprzedzenia .. ale jakos nie moge sie dopatrzec 10 .. hmm.. 5 pozytywnych funkcji, jakie ma IEsyf, a nie maja ich normalne przegladarki ? Moze ktos jest w stanie takowe znalezc..

PS1: "pozytywne" - czyli poprawne wyswietlanie i przetwarzanie kodu...
PS2: do "pozytywnych" mozna zaliczyc sciaganie virusow, trojanow itp na kompa nieswiadomego uzytkownika, ktory uwaza IEsyf za "de beszt" ?!

//edit:
wsparcie dla CSS przez przeglądarki
akcja Powiedz nIE!
Surfuj bez obaw!
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Dlaczego IE?!

Postprzez DEXTER:) » 15 kwietnia 2005, o 17:52

Problem polega na tym, że IE jest standardowym "narzędziem" Windows, ale bądźmy dobrej myśli, już UE zakazała dołączania do OS'ów Microsoftu Madia Playera, czekam na zakaz dotyczący IE.

Z doświadczenia powiem, że ci którzy najbardziej najeżdżają na nowoczesne przeglądarki nigdy ich nie zainstalowali. Ile razy słyszałem określenia, że wszystko to co nie IE to "zabaweczka", "gadżet", "bezsensowna moda" :evil::roll: Kiedyś napisałem, że IE używają tylko lemerzy, którzy nie potrafią zainstalować innej przeglądarki, albo im się po prostu nie chce, ale wyskoczył bodajże SIAN :wink:, żebym ważył słowa by kogoś nie obrazić, bo on np. korzysta z IE :oops: - w tedy była wtopa :P

Niedawno czytałem komenty na onecie, tragedia :!::!: Niektórzy uważają nawet, że najlepszą przeglądarką jest Onet, myślałem że umrę... :(

Na marginesie, to był kiedyś bardzo ciekawy temat założony przez bodajże Wydrę707 (temat w stylu "Po co nam inne przeglądarki niż IE"), ale ktoś czystkę zrobił :? Tam między innymi napisałem przytoczonego posta :) Szkoda...

Żeby nie było, podczas wielkiego boom na neostradę instalowało się troszkę i szkoliło nowych internautów :wink: Żaden z moich "klientów" nie potrafi obsługiwać IE. Do tego dochodzi przerobienie ~20 kolegów z obu szkół. Jest nas coraz więcej, bądźmy dobrej myśli :idea: Na mojej stronie IE ma 58% :!: Od 3 kwartału zeszłego roku prognozuję taki wynik w statystykach ogólnych.

Nie pisze nic więcej, bo wszystko jest na http://www.browsehappy.pl. Chodzi przede wszystkim o lamerów, którzy nic nie zrozumieją z tego co jest na tej stronie :(
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Dlaczego IE?!

Postprzez Tyhagara » 15 kwietnia 2005, o 18:43

Przyczyna jest bardzo prosta.
Jak już zauważył Dexter, IE jest standardowym wyposażeniem Windows, większość internautów używa właśnie tego systemu, Ba! Często nie potrafiąc go nawet zainstalować (robi to ktoś za nich). Standardowym wyposażeniem popularnej Neostrady jest również IE. W szkołach używa się prawie wyłącznie IE, w zakładach pracy to samo. Mamy więc do czynienia ze zmasowanym atakiem IE.

Wiele osób nawet nie wie, że istnieją inne przeglądarki niż IE, tak się zżyli z tym programem, że dla nich komputer = Windows = IE. Coś, co nie ma Windows, nie jest komputerem.
Wszystko bierze się z niewiedzy, z nie doinformowania, jeśli pani Zosia używa komputera w pracy, to ma narzucony z góry softwer i prawie zawsze będzie to Windows, IE i pakiet Office. To oczywiste, że kiedy pani Zosia kupi swojemu synkowi czy córeczce pierwszy komputer, to będzie on wyposażony w programy jakie pani Zosia zna. I jeśli jej dziecko nie zostanie uświadomione, albo samo nie zainteresuje się i nie sięgnie po coś Nowego, to mamy kolejnego IEusera.

Ja studiuję w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej, wszędzie na komputerach jest Windows, wszędzie jest IE (choć czasem studenci instalują Operę lub Firefoxa), ale po formacie jest na powrót standardowy zestaw. Szkoła ma umowę z Microsoftem, więc promuje Microsoft.
W tym roku pisze pracę inżynierską, jak wiadomo muszę ją pisać na legalnym oprogramowaniu. System Windows mam ze szkoły, ale szkoła nie udostępnia pakietu Office. Jednak dyrekcja stanowczo żąda, by nasze prace dyplomowe były oddane w postaci *.doc, tłumacząc się, że prace musza być jednorodne pod względem formatu. Na pytanie - jak mam napisać prace w programie którego nie posiadam, odpowiedz jest - przyjdź do szkoły i tutaj możesz pisać swoją pracę, udostępnimy salę, komputer, oprogramowanie :D

Podsumowując, domyślnym softwerem jest zawsze Microsoft. Większość użytkowników sieci, działa w trybie "domyślny", pracują na programach które poznali stawiając swoje pierwsze kroczki w świecie komputerów. Nie mają czasu, ani chęci na poznawanie czegoś nowego, co ma 'wątpliwe' korzyści.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Dlaczego IE?!

Postprzez januzi » 15 kwietnia 2005, o 18:57

na szczescie wielu uzytkownikow rzeczywiscie pracuje na komputerze, nie wspominajac nawet o umiejetnosci pracy w konsoli (wstyd, nie potrafic przejsc na dysk d)

na wszystkich forach poswieconych pracy pod windows z pewnoscia pojawiaja sie setki lub tysiace tematow o problemach ze spyware (na tym na ktorym ja operuje minimum 4 na tydzien)

wniosek jest taki, ze domyslnie powinien byc WU wlaczony i brak dostepu do sieci zanim sie nie zainstaluje firewalla i antywira
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Dlaczego IE?!

Postprzez Winston_Wolf » 15 kwietnia 2005, o 19:07

czyli znowu wszystko spadlo na "wychowanie" od najmlodszych lat... z tym, ze teraz dzieci w podstawowkach maja Linux'a.. pytanie tylko czy w domu rowniez? nie mowiac juz o tym, czy w gimnazjum i liceum rowniez ...

problem .doc files jest jeszcze ciekawszy.. ja mialem oddac prace nie dosc, ze w .doc to jeszcze z gory okreslona czcionka (oczywiscie Arial, 12pt, justify :D) - a wydawaloby sie ze "profesorowie" ktorzy ucza informatyki powinni co nie co wiedziec o innych mozliwosciach.. np. w OpenOffice mozna wyeksportowac plik do PDF'a, ktory wydaje sie lepszym rozwiazaniem dla tego typu dokumentow (brak mozliwosci edycji przez osoby trzecie - przynajmniej bez wydania ok 1 tys PLN na Acrobat Professional). tutaj pojawia sie kolejny problem .. znam osoby, ktore mozna uznac za zaawansowane (przynjamniej stazem), ktore nie wiedza jak i dlaczego uzywac PDF'a (sic!)

//edit:
@ DEXTER:) ten temat z onetu.. albo raczej komentarze swiadcza tylko o jego uzytkownikach.. dla ktorych to co jest default jest najlepsze.. czy ktos widzial w jakiejs kafejce strone startowa inna niz onet ?! ... tak tez myslalem ... poprostu maskara.. i takie spoleczenstwo nam rosnie ....
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Dlaczego IE?!

Postprzez sian » 15 kwietnia 2005, o 22:00

Oj, oj, Panowie. Pomijając wiele niepodlegających dyskusji racji, które macie, pachnie mi to troszkę uszczęśliwianiem na siłę. Weźcie pod uwagę, że może ktoś LUBI używać IE i co komu do tego. Czy on jest gorszy? Zaraz "lamer". Ja bym tak się nie wywyższał. Umiaru troszkę. Ja używam IE (oprócz iluśtam innych przeglądarek - trudno powiedzieć która jest domyślna, rzadko mam otwartą jedną) już ładny szmat czasu i nie pamiętam żebym złapał choć jeden spyware czy inny syf. Wszystkiego można używać tylko trzeba wiedzieć jak. A jak widzę reakcje typu "aleeee lameeer, uuuuaaa" na wieść, że ktoś używa IE to mam wrażenie, że reagujący nie do końca dojrzał do jakiejkolwiek sensownej dyskusji.
Co nie znaczy, że uważam IE za doskonałe narzędzie.
Co także nie znaczy, że się z Wami w wielu punktach nie zgadzam - wolałbym tylko deczko bardziej wyważone opinie.
(Znowu wyskakuję? :mrgreen:)
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Dlaczego IE?!

Postprzez Winston_Wolf » 15 kwietnia 2005, o 22:05

kogos kto uzywa IEsyfa nie mozna nazwac "lamerem", jezeli robi to z pelna swiadomoscia.. tak wlasciwie to w ok.70% swiadczy tylko o nie wiedzy.. proboje tylko zrozumiec dlaczego tak jest ... a wlasciewie to szukam plusow IEsyfa ;-) i nadal jakos nie moge znalezc..
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Dlaczego IE?!

Postprzez DEXTER:) » 15 kwietnia 2005, o 22:24

:!: Co nie ma plusów jak są :!: Relacje z Onetu na żywo chodzą tylko pod IE :!: A nowy dział z muzą prosto w Onetu :?: TYLKO IE :!: Panowie, wywalamy FIREFOXsyfa :P :P :P :P :P :P :P :wink:

@SIAN: Nie chciałem generalizować, przedstawiłem argument odnoszący się do 95% przypadków , tak jak napisał Winston_Wolf: świadome korzystanie nie jest złe.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Dlaczego IE?!

Postprzez Winston_Wolf » 15 kwietnia 2005, o 22:36

@ DEXTER:) temat onetu rowniez byl juz poruszony ... i to dobrze,ze te serwisy dzialaja tylko pod IEsyfem... znasz osobe, ktora swiadomie korzysta z onetu i normalnej przegladarki jednoczesnie .. ja nie .. w sumie to nie znam nikogo, kto by na onet wchodzil (swiadomie)..

//edit:
nie wnikam takze dlaczego najwieksze portale i serwisy faworyzuja tylko jedna firme.. pewnie nie bez powodow.. czyli "jak kupic internet"...
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Dlaczego IE?!

Postprzez Dyrcio » 16 kwietnia 2005, o 02:14

Witam, po dluzszej przerwie.
Oj widze ze temat "co jest wazniejsze kura czy jako" wraca :)

Patrzac z innego punktu.
Instaluje system i mam, nie musze niczego innego instalowac.
Tylko nie zaczynajcie tematu odnosnie OS.... :lol:

Generalnie, poprawila sie obsluga i zabezpieczenia IE ale inne przegladarki tez maja "swoje za pazurkami" tylko jeszcze sie za nie nie wzieli :wink:

To tak na obrone IE :mrgreen:

PS. Nie jestem zwolennikiem IE, uzywam firefoxa :mrgreen:
Dyrcio
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 marca 2003, o 01:18

Dlaczego IE?!

Postprzez Tyhagara » 16 kwietnia 2005, o 08:57

Jeśli webmaster (osoba pisząca strony internetowe) używa IE na codzień, (nie jako przeglądarki testowej) to w pewien sposób promuje tą przeglądarkę. Wy, korzystający z IE, sprawiacie, że w rankingu ma wyższe noty, tym samy utrudniacie wybicie się innym przeglądarką, wcale nie gorszym.

Firma Microsoft oraz IE nie szanują webmasterów, nie szanują ich pracy ani zaleceń W3C. Microsoftowi nie zależy na wspomaganiu dobrych rozwiązań, które w przyszłości przynoszą (już przynoszą) duże korzyści. Standardy, bo o nich tu mowa, zostały stworzone dla nas wszystkich, chyba nie musze nikogo przekonywać jakie zalety posiada CSS, czy XML.

Tak więc webmaster który jako domyślna przeglądarkę używa IE, nie szanuje ani swojej pracy, ani siebie samego.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Dlaczego IE?!

Postprzez Winston_Wolf » 16 kwietnia 2005, o 10:28

najciekawsze jest to, ze Micro$oft rowniez jest czlonkiem W3C .. ale jakos nic sobie z tego nie robi ...
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Re: Dlaczego IE?!

Postprzez sian » 16 kwietnia 2005, o 13:33

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Re: Dlaczego IE?!

Postprzez d_rex » 16 kwietnia 2005, o 13:48

Może ostudźmy atmosferę...
@Sian- nie koniecznie Tyhagara do Ciebie pije. Myślę że chodzi mu o tych, którzy używają przede wszystkim IE. Ty, jak napisałeś, masz nie tylko IE w kompie. :)

A jeśli chodzi o przeglądarki- Ja używam Opery, IE mam tylko dlatego że była w systemie. Jest wiele osób które z tego korzystają, co mi to szkodzi? To oni muszą się z tym męczyć. A obsługa standardów? IE ma z tym duże problemy, ale czytałem że ma wyjść następna wersja z pełną obsługą CSS2.. Wtedy webmasterzy przestaną narzekać na IE- zaczną na inne, bo wszystkie przeglądarki mają braki w tym względzie...

Jeśli mnie ktoś zapyta o najlepszą, odpowiem: Opera. Inny powie "Firefox" a następny "IE" lub "Netscape"

Natomiast sprawa "promowania" IE fakt- jeśli firma ma Windowsa, to i IE, ale to nie jest wina Microsoftu, że informatyk firmy/urzędu/szkoły nie zainstalował tam innych przeglądarek- szybszych, tańszych (tak samo z pakietem biurowym)... Nie byłoby to problemem gdyby chciał. Microsoft nie może tego zabronić.
d_rex
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 21:05

Re: Dlaczego IE?!

Postprzez DEXTER:) » 16 kwietnia 2005, o 14:33

Jest jeszcze inny aspekt sprawy. Mój kolega ma łącze 1mb/256kb, procek Pentium 3,1 GHz i on nie widzi żadnej różnicy pomiędzy IE a innymi przeglądarkami. Od razu wyskakują mu nowe okna, strony działają jak e-BOOK, a że potrafi sobie zabezpieczyć kompa i jest przyzwyczajony do IE to ja go nawet nie próbuję namawiać.

PS. Nie wiem jak jest naprawdę, piszę z tego co mi mówił.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Następna strona

Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron