Dynamiczny kodWspółczesne edytory kodu wspomagają programistów w znaczącym stopniu. W wielu wypadkach programista nie musi pamiętać dokładnej składni polecenia, kolejności argumentów wywołania funkcji itp., gdyż z pomocą przychodzi mu mechanizm Dynamicznego kodu. Tak na prawdę na Dynamiczny kod składają się w Pająku trzy mechanizmy
Automatyczne uzupełniane znacznikówAutomatyczne uzupełniane znaczników jest bardzo pomocne podczas tworzenia kodu w języku znacznikowym (jak HTML, WML, MathML, SVG itd). Dzięki tej funkcji wystarczy wpisać początek znacznika - reszta wklei się sama. Automatyczne uzupełniane znaczników możesz włączyć klikając na ikonę na mini pasku edytora.Więcej o automatycznym uzupełnianiu znaczników możesz przeczytać w temacie dotyczącym wspomagania dla języków znacznikowych. Dynamiczny kodDynamiczny kod podpowiada co możesz w danej chwili wstawić do dokumentu. Najpierw rozpoznaje język, w którym aktualnie tworzysz kod, analizuje go, a następnie porównując z danymi w plikach definicyjnych przedstawia listę kostrukcji możliwych do użycia w bieżącym kontekście. Dynamiczny kod możesz wywołać na dwa sposoby:
Więcej o Dynamicznym kodzie możesz przeczytać w tematach dotyczących:
Dynamiczne podpowiedziDynamiczne podpowiedzi wyświetlają w dymkach podpowiedzi dla bieżącego znacznika (w językach znacznikowych), lub listę argumentów bieżącej funkcji (w językach JavaScript i PHP). narzedzie automatycznie rozpoznaje język, w którym aktualnie pracujesz i dostosowuje do niego podpowiedzi. Narzędzie można wywołać na dwa sposoby:
Więcej na temat dynamicznych podpowiedzi możesz przeczytać w tematach dotyczących: |
Pokrewne tematy |