Ustawienia programu - Konfiguracja pasków

W tej kategorii znajdują się narzędzia pozwalające na modyfikację zawartości pasków narzędzi. Kategoria ta składa się z dwóch list prezentujących listę wszystkich dostępnych pasków narzędzi "Paski narzędzi" oraz zawartość paska wybranego na pierwszej liście "Konfiguracja zawartości paska". Za pomocą przycisków znajdujących się obok list możesz zmienić nazwę paska wyświetlaną po jego oddokowaniu, a także modyfikować zawartość pasków. Na samym dole tej kategorii wyświetlany jest opis wybranej pozycji na pasku narzędzi.

Ustawienia pasków narzędzi są pamiętane między uruchomieniami programu zarówno jeśli chodzi o zawartość pasków jak i ich rozmieszczenie na ekranie.

Przykład zmiany konfiguracji paska

Aby zmienić zawartość wybranego paska np. usunąć wybrane pozycje czy dodać nowe, wybierz ten pasek na liście na górze (np. pasek "Użytkownika 1"). Po jego wybraniu na liście poniżej pojawi się zawartość wybranego paska. W przypadku paska użytkownika, który jest na początku pusty, oczywiście nie będzie żadnych pozycji. Aby dodać element do paska kliknij przycisk oznaczony ikoną plusika. Pojawi się okienko Element paska narzędzi (kliknij, aby zapoznać się z opisem), gdzie możesz określić parametry dodawanego elementu. Możesz dodawać trzy różne elementy do wybranego paska:

  • Przycisk powiązany z akcją - to zwykły przycisk, który po kliknięciu uruchamia wybraną akcję.
  • Przycisk powiązany z akcją i podmenu - to przycisk, który może być zarówno kliknięty, a po kliknięciu uruchomiona zostanie odpowiednia akcja. Przycisk ten może również posiadać dodatkowe menu dostępne po klinięciu w prawej części przycisku.
  • Przycisk powiązany tylko z podmenu - ten przycisk po kliknięciu wyświetla powiązane menu, z którego następnie wybiera się dalsze opcje
  • Separator elementów - to jest element rozdzielający przyciski na pasku.

Po zaakceptowaniu nowego elementu pojawi się on na liście, a obok niego będzie zaprezentowana odpowiednia ikonka.

Możesz zmieniać kolejność elementów na wybranym pasku. Służą do tego przyciski oznaczone strzałkami. Możesz również zmieniać wybrany element przypisując mu inną akcję czy podmenu.

Pokrewne tematy

Do góry