Narzędzie sprawdzania aktualności wersji

Za pomocą tego narzędzia możesz sprawdzić, czy jest już dostępna nowa wersja programu. W momencie uruchomienia tej funkcji program połączy się z naszym serwerem w sieci Internet i dokona sprawdzenia wersji. Możesz uruchomić to narzędzie z menu Menu głównego / Pomoc / Sprawdź czy jest nowa wersja. Ikona polecenia pokazana została powyżej.

Pająk jest również wyposażony w funkcję automatycznego sprawdzania aktualności wersji, dzięki czemu można już zapomnieć o samodzielnym sprawdzaniu wersji i zdać się na program, który gdy tylko dostępna będzie nowa wersja, powiadomi o tym stosownym komunikatem i zaproponuje wyświetlenie informacji na temat nowej wersji. Domyślnie program sprawdza aktualność wersji raz w miesiącu. Częstotliwość automatycznego sprawdzania wersji można zmienić w Ustawieniach programu.

Jeśli nowa wersja jest dostępna program wyświetli stosowny komunikat i zaproponuje przejrzenie szczegółów nowej wersji, które zostaną wyświetlone na dolnym panelu. Znajdziesz tam informacje dotyczące pobierania nowej wersji, a także możliwości aktualizacji (upgrade).

Uwaga! Podczas procesu sprawdzania wersji do serwera przesyłane są dane konieczne do weryfikacji aktualności posiadanej wersji w tym również kody odblokowujące, które zostały użyte do odblokowania programu. Przypominamy, że używanie nielegalnych kodów jest niezgodne z prawem!

Pokrewne tematy

Do góry