Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:24

Nowości Nowości na Pajączek 5 NxG

Mapa strony Pajączek 5 NxG » Dział : Pajączek 5 NxG

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Objecie bardzo wielu akapitów znacznikami <p></p>

Jak w Pajaczku zmienić bardzo długi tekst podzielony na akapity wklejony z edytora, tak by kazdy z akapitów został objęty znacznikami <p></p> :?:
Więcej : Objecie bardzo wielu akapitów znacznikami <p></p> | Wyświetlone : 3801 | Odpowiedzi : 2


Dziwne zachowanie Pajączka 5

Gdy korzystam z narzędzia "Wyszukiwanie i zamiana w serwisie" i zamieniam jeden ciąg znaków na inny, to we wszystkich plikach serwisu, w których znajdował się ten zamieniany ciąg znaków, Pajączek dodatkowo (z własnej inicjatywy!), zamienia literę "ą" na "š".
W dodatku nie jest łatwo to naprawić, bo do okna narzędzia "Wyszukiwanie i zamiana w serwisie" nie mogę wstawić znaku "š" i zamienić wszystkich jego wystąpień z powrotem na "ą", bo gdy wklejam za pomocą CTRL-V ...
Więcej : Dziwne zachowanie Pajączka 5 | Wyświetlone : 21830 | Odpowiedzi : 31


wstawienie twardej spacji między literą i nast wyrazem

Czy jest narzędzie (sposób) w Paj. wstawienia między pojedynczą literą i następnym wyrazem twardej spacji w zaznaczonym tekście - żeby nie robić pojedynczo ikonką {nb} :?:
Więcej : wstawienie twardej spacji między literą i nast wyrazem | Wyświetlone : 3234 | Odpowiedzi : 1


pisanie cyrylicą w Pajączku

Ustawioną mam stronę kodową utf-8.
Aby nie trzeba było wstawiać każdego znaku cyrylicy przy dłuższym tekście z encji (z makrokodów/znaki specj/cyrylica) ustawiłam język i klawiaturę na rosyjski. W word i nawet komentarzach Pajączka pisze w Cyrylicy - ale w edytorze różne inne znaki narodowe.
Więc piszę w komentarzu i wklejam do edytora. Wkleja mi jako encje. W przeglądarce jest jako cyrylica i w Widok/Źródło wyświetla jako cyrylicę.

Moje pytanie:
Czy da się zrobić tak, aby ...
Więcej : pisanie cyrylicą w Pajączku | Wyświetlone : 3314 | Odpowiedzi : 0


Wysyłanie plików na serwer

Więcej : Wysyłanie plików na serwer | Wyświetlone : 15886 | Odpowiedzi : 16


Strona kodowa

Menu, opisy itd w nowozainstalowanym pajączku są w jakiejś nieznanej mi stronie kodowej, skutkiem czego w miejscu polskich znaków występują krzaki. Poza tym działa poprawnie. Nie mogę znaleźć w ustawieniach miejsca w którym mogę to poprawić.
Więcej : Strona kodowa | Wyświetlone : 3371 | Odpowiedzi : 0


Pajączek na procesor 64 bitowy?

Więcej : Pajączek na procesor 64 bitowy? | Wyświetlone : 5949 | Odpowiedzi : 5


zamiana kodu html na xhtml - czy jest takie narzędzie w pają

zamiana kodu html na xhtml - czy jest takie narzędzie w pajączku?
Więcej : zamiana kodu html na xhtml - czy jest takie narzędzie w pają | Wyświetlone : 3146 | Odpowiedzi : 1


Problem z formatowaniem tekstu

Witam,
już wiele czasu straciłam przy pajączku formatując tekst i w ogóle mnie nie słucha - albo inaczej: słucha kiedy chce.
Testuję go na razie - i nie jest dobrze...

By zmienić rozmiar czcionki, podświetlam wybrany tekst, klikam A z listwy, następnie każę mu np zmiejszyć obecną czcionkę o 3.
Efektu brak. Jeśli A wybieram z Narzędzi - nieraz podświetlenie znika w ogóle - choć w efekcie i tak nie ma to znaczenia.

Podobnie: podświetlam ...
Więcej : Problem z formatowaniem tekstu | Wyświetlone : 3263 | Odpowiedzi : 1


Inspektor CSS vs Zaznaczanie tekstu w Głównym Oknie

Pokoleji... (może u Ciebie też to występuje :?:)

1. Wpisz dowolne dane do Inspektora CSS.
2. Przechodząc do Głównego Okna zaznacz jakiś tekst i...
3. Problem pojawia się przy zaznaczeniu, (lub czasem) przenoszeniu tekstu w inne miejsce.

Problem ten nie występuje w ogóle, kiedy mam wybrany Inspektor Znaczników. Wówczas bez problemu mogę wypełnić w nim dowolne pole, przejść do Głównego Okna i zaznaczając tekst, przenieść go w ...
Więcej : Inspektor CSS vs Zaznaczanie tekstu w Głównym Oknie | Wyświetlone : 4838 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron